≫

JOVETIĆEV HET-TRIK UZ GOL GODINE: Makazice o kojima će se dugo pričati! (VIDEO)

Magija napadača Crne Gore o kojoj će se dugo pričati

• 10

Crna Gora je demolirala Jermeniju u Podgorici sa 4:1 i probila se na deobu drugog mesta grupe E, koje deli sa Danskom sa po 10 bodova. Prva je Poljska, koja je uz het-trik Levandovskog pobedila Rumuniju na svom terenu i tako zacementirala vrh tabele sa 16 bodova.

Stevan Jovetić je još jednom u nacionalnom dresu pokazao kakav je fudbalski majstor. U duelu Crne Gore protiv Jermenije, u 28. minutu je postigao sjajan gol kojim je povisio prednost ''Sokolova'', nakon što su poveli već u 2. minutu preko Bećiraja.

U obe akcije kod gola učestvovao je Vladmir Jovović, koji je imao dodavanja za Bećiraja i Jovetića pre nego što su postigli golove.

Jovetić je ipak, sve faktički uradio sam, zahvaljujući fenomanalnom driblingu, kojim je izbacio iz igre protivničkog igrača koji ga je čuvao. Zalomio ga je lažnjakom i levom nogom uputio snažan šut sa ivice šesnaesterca u malu mrežu golmana Jermenije.

Stevan Jovetic Goal HD - Montenegro 2 - 0... by worldfoot

Vođstvom od 2:0 Crna Gora je otišla na odmor, da bi Jovetić u drugom poluvremenu postigao još dva gola. U 54. minutu je ponovo pokazao magiju posle solo prodora i fantastičnog šuta u rašlje.

A šta tek reći za magiju u 82. minutu, kada je postigao evrogol! Makazicama je zahvatio loptu u vazduhu posle centaršuta Bećiraja i zakucao loptu u mrežu.

Jermeni su samo do kraja meča uspeli da ublaže poraz preko Korjana u 89. minutu.