Srbin iznervirao Nemce golom na Kupu konfederacija, ali je poraz bio neizbežan! (VIDEO)

Pet golova na uzbudljivom meču u Rusiji

• 2

Fudbaleri Nemačke pobedili su Australiju sa 3:2 na Kupu konfederacija, a duel se odigrao u Sočiju.

Posle gola Štindla u 5. minutu, reagovao je igrač srpskog porekla Tom Rogić, pred kraj poluvremena za izjednačenje, doduše iz odbitka koji je iziritirao svetske prvake. Ipak, iz penala je Draksler obezbedio vođstvo pred pauzu, a Gorecka je uvećao na 3:1 u 48. minutu.

Tomi Jurić je u 56. minutu pogotkom učinio utakmicu zanimljivijom, Australija je igrala hrabro i drsko, sa velikom željom da otkine bod Nemcima, ali bez uspeha.

Posle prvog kola u grupi B, Čile je prvi sa tri boda uz 2:0 protiv Kameruna. U narednom kolu, 22. juna, igraće Nemačka - Čile i Australija - Kamerun.