Ni najlepši gol prvenstva nije pomogao Orlićima: Španci srušili Portugalce i poslednju nadu Srbije!

Crvena furija opravdala ulogu favorita u pirinejskom derbiju i obezbedili prvo mesto u grupi B

• 8

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije vratiće se kući sa prvenstva Evrope posle grupne faze. Već posle dva kola jasno je da nemaju ni teoretske šanse za plasman u polufinale, gde će naći tri prvoplasirane ekipe iz grupe i jedna najbolja ekipa na drugoj poziciji.

Poslednju nadu odnela je pobeda Španije od 3:1 nad Portugalijom. Crvena furija je povela golom Saula Nigeza u 21. minutu, da bi u 65. minutu Ramirez povisio na 2:0.

Portugalci su smanjili prednost preko Brume u 77. minutu, prelepim golom, koji je postigao levom nogom iz voleja sa oko 20 metara. Ali Portugalci do kraja nisu uspeli da eventualno izjednače, a Španci su čak postigli još jedan gol u 93. minutu preko Injaki Vilijamsa.

Portugal U21 - Spain U21 ( 1 - 3 ) Highlights... by Flash-Score

U poslednjem kolu Srbija igra protiv Španije, dok Portugalija dočekuje Makedoniju.