≫

Zvezda završila posao: Penal, crveni i greške golmana dovoljni za ubedljiv trijumf! (VIDEO)

Nije sve išlo glatko od početka, ali je na kraju bilo zadovoljavajuće za evropski start

• 99

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Florijanu sa 3:0 u 1. meču 1. kola Lige Evrope.

Skoro celo prvo poluvreme proteklo je bez prave šanse Zvezde, ali je onda penal realizovao Ričmond Boaći.

Nastavak dugo nije donosio izglednije prilike, da bi u finišu posle loših reakcija golmana Florijane Srnić i Boaći postavili konačan rezultat, pa će odlazak na Maltu imati revijalan karakter.

>>>Zvezda precizno objasnila zašto bi FSS trebalo da prizna titule koje crveno-beli traže!

>>>Zvezda čeka rivala: Bugari opsedali gol, a Irtiš slavio iz jedinog šuta! (VIDEO)

>>>Sastavili smo brazilski tim od igrača Zvezde i Partizana: Napad i vezni red su pakleni i za Evropu, ali je odbrana kriminalna (FOTO)

Nije počelo idealno, štaviše, gosti su preko Varele okrznuli stativu, a zatim je Zvezda preko Boaćija pokušavala da uzvrati.

To dugo nije davalo rezultate, iako je i Rikardinjo pokazivao veliku agilnost u želji da se što pre nametne kao novi kreator igre.

Donald je tukao sa distance, nedostajali su završni pasovi i konkretnija igra na 20 metara od gola, a sve se promenilo u nadoknadi.

Tada je Milić iznudio penal i crveni karton Ruiza, pa je to iskoristio Boaći sa bele tačke za vođstvo.

Posle pauze, Florijana je napravila jednu prinudnu izmenu zbog crvenog kartona, dok je Milojević veoma dugo oklevao.

Tek u 68. minutu zamenio je Milića Milijašem, koji je nezgodno izvodio prekide, pre svega kornere.

Njegove centaršuteve katastrofalno je procenjivao golman Haber, pa su Srnić i Boaći nakon gužve u 16 metara odlično reagovali za konačan rezultat i miran odlazak na Maltu.

Crvena zvezda- Florijana 3:0