Mladost "zelena" za Evropu: Lučanci videli majstorije Rumuna (VIDEO)

Tim Neška Milovanovića bez šanse protiv Azerbejdžanaca

• 8

Lučani tek sad znaju šta znači igranje u Evropi.

U premijernom nastupu na evro sceni ekipa Neška Milovanovića poražena je od Intera iz Bakua 3:0 i tako se praktično već na prvom koraku oprostila od daljeg takmičenja, jer teško je verovati u veleobrt u revanšu.

Bio je ovo meč 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Rumun Adrijan Skarlatake bio je dvostruki strelac za goste, u 23. i 41. minutu, mada je kod prvog gola imao svesrrdnu "pomoć" defanzivca Mladosti Miloša Šatare koji je platio danak neiskustvu u ovakvim mečevima.

Bespotrebno je štoper domaćeg tima napravio faul u zoni šuta, odakle je Rumun savršeno preciznim udarcem doveo goste u vođstvo.

Isti igrač je u finišu poluvremena još efektnijim golom duplirao prednost Azerbejdžanaca i dodatno otežao situaciju igračima srpskog predstavnika. Bio je to još jedan fenomenalan udarac Skarlatakea i nemoć golmana Mladosti.

Tačku na ubedljiv trijumf Intera u 75. minutu je stavio Rauf Alijev posle čijeg će gola revanš biti samo formalnost.