Nemci postali šampioni Evrope najlepšim golom glavom koji smo videli u skorije vreme (VIDEO)

Panceri su u kategoriji do 21 godine došli do pobede u finalu golom karijere Mičela Vajzera

• 0

Mlada reprezentacija Nemačke je novi šampion Evrope! Panceri su u finalu slavili sa 1:0 protiv Španije, koja je pre utakmice važila za favorita zbog mnogo dominantnije igre do finala.

Gol odluke postigao je fudbaler Herte Mičel Vajzer, koji je u 40. minutu igre postigao sjajan gol glavom nakon centaršuta Toljana sa desne strane. Reagovao je fantatično i lobovao golmana Španije tako što je poslao parabolu u malu mrežu.

Nemci su u finalu bili mnogo dominantniji, i potpuno zasluženo su osvojili titulu u kategoriji fudbalera do 21 godine. Španci su pred prvenstvo važili za glavne favorite, ali ih je očigledno stigao umor u finalu.

Panceri su ih bukvalno razbili u finalu, naročito u prvom poluvremenu u kome su mogli da postignu još nekoliko golova. Na kraju su u drugom sigurno sačuvali prednost i obezbedili pehar.