Splitski Hajduk pobedio Inter 2:0 u Milanu! (VIDEO)

Mladi tim sa primorja ipak ne ide dalje, jer je na Poljudu izgubio sa 3:0. Istorijski uspeh Zete

• 0

Hajduk iz Splita je u 58. minutu imao 2:0 na „Meaci“, bio na gol od produžetaka protiv velikog Intera, ali se snovi svih kojima je bela boja u srcu nisu ostvarili.

Trijufmf Intera iz Splita (3:0) bio je preveliki da bi se prolaz u poslednju rundu kvalifikacija tražio na terenu prvaka Evrope iz 2010. godine. Ipak, hrvatski mediji pišu da je ovo jedan od najvećih rezultata popularnog "Majstora s mora" u njegovoj istoriji.

Zeta je napravila najveći uspeh crnogorskog fudbala. Prošla je i treću prepreku i došla na prag Lige Evrope.

Gol odluke protiv Sarajeva postigao je Goran Burzanović u 9. minutu, a tim sa Koševa do kraja nije uspeo da zatrese mrežu crnogorskog vicešampiona.

Velike trijumfe u gostima ostvarili su Steaua i Videoton. Rumuni i Mađari su posle slabijeg izdanja kod kuće prolaz u narednu rundu ostvarili na gostovanjima Trnavi odnosno Gentu.

Prekid meča viđen je na Kipru, gde je iznenađujuće eliminisan Anortozis. Navijači su počeli sa neredima kada su Gruzijci Dila Gori postigli treći i gol osam minuta pre kraja. Sudija je meč prekinuo u 82. minutu, a sigurno je da Kiprane čeka teška kazna od strane UEFA.

Danijel Ljuboja i Miroslav Radović golovima su pomogli Legiji da eliminiše Rid i nađe se u sutrašnjem žrebu za plej-of Lige Evrope.