VATERPOLO: Za zlato sa Hrvatima, za bronzu sa Crnogorcima

"Barakude" su ubedljivom igrom savladale Crnogorce u polufinalu olimpijskog turnira sa 7:5 (1:3, 0:2, 2:2,1:1)

• 0

Vaterpolisti Hrvatske su prvi finalisti Olimpijskih igara u Londonu. "Barakude" su ubedljivo savladale Crnu Goru sa 7:5 (1:3, 0:2, 2:2,1:1).

Hrvati su još jednom pokazali koliko su spremni došli u London i da pucaju na zlato. Crnogorci su bili potpuno bez ideje u napadu, a trgli su se malo tek u trećoj četvrtini. U poslednjoj deonici su uspeli da smanje na dva gola razlike dva minuta pre kraja (7:5), ali nisu imali snage za preokret protiv veoma razigranih Hrvata.

Čak šest igrača Hrvatske su se upisali u strelce, među kojima je Sukno dao dva gola, a golove kod Crnogoraca su dali Ivković i Gojković (po dva) i Ivković (jedan).

Hrvati sad mirno mogu da sačekaju protivnika u polufinalu, za čije će se mesto od 20.50 boriti Srbija i Italija.