≫

Lakazet "unervozio" Liverpul pred Zvezdu: Francuz ukočio "crvene" u Londonu

Vrhunska utakmica u derbiju Premijer lige

• 1

Nije bilo pobednika u derbiju 11. kola Premijer lige, Arsenal i Liverpul odigrali su 1:1 na "Emirejtsu" u još jednoj utakmici o kojoj će se pričati.

Vrhunski fudbal demonstrirali su i jedni i drugi, očigledna je bila želja za pobedom, a kada je tako, spektakl je zagarantovan. Spušteni gardovi i samo jedna misao u glavama igrača - u napad!

Liverpul je ovim remijem izbio na prvo mesto sa 27 bodova, bod manje i meč manje ima Siti, Čelsi, takođe sa utakmicom deficita tri boda je iza, a tu je i Arsenal sa 23 poena...

Trka za titulu u Premijer ligi dugo ovako nije bila neizvesna.

Fantastična utakmica viđena je u prestonici Engleske, u kojoj su gosti poveli golom Milnera u  61. minutu, mada, negoduju iz tabora "crvenih" jer je trebalo da imaju gol prednosti još u prvom poluvremenu...

Piramida radosti igrača Liverpula na "Emirejtsu" posle gola Milnera Foto: Tanjug/Ap

Naime, sudije su poništile gol Manea zbog ofsajda, kako se ispostavilo neopravdano dosuđenog nakon što se Senegalac "aktivirao" na asistenciju Aleknsandera-Arnolda i "spakovao" loptu u mrežu Lena.

Nije bilo ništa sporno u toj situaciji, iz prostog razloga što je Mane bio najbliži golmanu Arsenala u trenutku kada je njegov saigrač (koji nije bio u ofsajdu) primio loptu, a onda se Senegalac tek posle toga "ponudio" za pas koji je stigao u pravom trenutku.

Kako bilo, Liverpul je "poništio" sudijsku grešku golom Milnera, ali je u nastavku "pao" pod velikim pritiskom "Tobdžija".

Ključan je bio pas Ivobija za Lakazeta, na koji je krenuo i golman Liverpula Alison - i pogrešio!

Brazilac se zaleteo, Francuz ga "osetio za leđima", a onda, u maniru vrhunskih finišera, majstorski odreagovao i iz okreta matirao čuvara mreže gostiju. Gotovo svi na stadionu očekivali su povratni pas Lakazeta ka nekom od saigrača, međutim usledio je najbolji mogući potez, bar iz ugla navijača Arsenala.

Liverpulu je ovo bila uvertira pred put u Beograd i meč sa Zvezdom u Ligi šampiona.