PREMIJER: Ivanović stavio tačku na preokret Čelsija! (VIDEO)

Prvak Evrope pobedio Reding 4:2, gol postigao i naš reprezentativac

• 0

Čelsi je samo nekoliko dana posle uvodne pobede u prvenstvu ostvario i drugi trijumf u Premijer ligi. Meč sa Redingom na "Stamford Bridžu" odigran je ranije zbog susreta Čelsija u Superkupu Evrope sa Atletiko Madridom 31. avgusta umalo nije okončan iznenađujućim rezultatom.

Čelsi je slavio 4:2, iako je gubio 2:1 do 70. minuta. Bane Ivanović je pogotkom u 5. minutu nadoknade vremena stavio tačku na konačan rezultat drugim golom u dva kola novog šampionata.

Prvak Evrope poveo je rano sa penala golom Lamparda, da bi gosti preko Pogrebnjaka i pridošlice iz Njukasla Gatrija na poluvreme otišli sa prednošću.

Napadali su "plavci" u nastavku, ali golova nije bilo do 70. minuta, kada je štoper Geri Kejhil izjednačio. Ubrzo i Fernando Tores golom najavio efikasniju sezonu, da bi kapiten Srbije samo potvrdio trijumf Čelsija za novi trijumf u novoj sezoni Premijer lige.

Čelsi - Reding 4:2 (1:2)

(Lampard 18 pen, Kejhil 69, Tores 81, Ivanović 90+5 - Pogrebnjak 25, Gatri 29)