Telegraf UŽIVO: Srbija - Nemačka 21:21 (kraj)

Glendorf u poslednjim sekundama doneo bod Nemcima u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva.

• 1

Srbija i Nemačka igrale su nerešeno 21:21 u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva. Nemci su do boda stigli bukvalno u poslednjoj sekundi, kada su sa sedam igrača napali srpskih pet.

Prethodno je srpska reprezentacija promašila tri napada, od kojih dva čista zicera. Srbija je nekoliko puta tokom utakmice imala i šest golova prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada snažna Nemačka.

USKORO OPŠIRNIJE

Remi je bio poslednji međusobni ishod Srbije i Nemačke (35:35 – Svetsko prvenstvo 2009).

Srbija ima prvi napad.

1. minut - Akcija za Prodanovića, lopta se srećno odbila u gol. Vrlo brzo Nikčević istrčava kontru za 2:0.

3. minut - Nemci bez rešenja u napadu za sada. Ilić pogađa prečku.

4. minut - Grubo igraju Nemci na Momiru Iliću. Vujin promašuje.

U prva dva meča naše grupe postignuti su rezultati: Danska – Makedonija 33:32, Poljska – Švedska 29:29.

6. minut - Novi gol za Srbiju, Nikola Manojlović je strelac. Stanić na golu za sada perfektan.

7. minut - Stojković pogađa sa pivota. Stačoženo i precizno igraju Srbi u napadu.

8. minut - Prvi gol za "pancere" postiže Kaufman posle dublog bloka.

9. minut - Dve dobre intervencije nemačkog golmana. Prvi sedmerac za Nemce posle faula Ilića. Hajnmeru brani Stanić.

Uoči ovog šampionata Nemačka je zamenila selektora i drastično podmladila tim.

11. minut - Novi faul nad Ilićem, ovoga puta vredan prvog sedmerca za Srbiju. Upravo je on izveo udarac i pogodio - 5:1.

13. minut - Stanić beleži novu odbranu. Čutura ulazi u igru.

14. minut - Dalibor Čutura dobija isključenje zbog guranja u trenutku šuta Nemaca. Bespotrebno.

14. minut - Pod, prečka i Stanić zaslužni su što nije došlo do gola Nemaca sa krila.

16. minut - Dugo smo bez gola. Korake je napravio Stojković. Tajmaut Nemačka.

Prvi put se u Beogradskoj Areni održavaju rukometne utakmice.

17. minut - Potvrdio je Glandorf zašto je jedan od najboljih strelaca Bundeslige. Njegov prvi gol.

18. minut - Nova izgubljena lopta. Glandorf vezuje drugi gol. Atmosfera je poptuno splasla u Areni. Prodanović pogađa posle dugo vremena za "orlove".

24. minut - Sa mnogo prolema u organizaciji se suočavaju "orlovi". Isključen je Nikčević prvi put na meču. Prečku sa krila pogađa Grecki.

19. minut - Stanić brani dva udarca, ne i treći posle šuta Ganshajmera.

20. minut - Vujin ne može nikako da namesti ruku. Strahovite odbrane. Jednu takvu probija Ilić. On je najraspoloženiji u Srbiji.

23. minut - Stanić beleži četvrtu odbranu. Nemci stižu do gola iz polukontre - 7:6.

25. minut - Ponovo faul u napadu naših igrača. Stanić sprečava izjednačenje.

26. minut - Nismo primili gol sa igračem manje. Vuković tajmautom pokušava da donese rešenje za realizaciju napada.

Na zvaničnim prvenstvima nismo poraženi od Nemaca od 1999. godine.

26. minut - Stigla je lopta do Alema Toskića na crtu. Prvi gol iskusnog pivotmena - 8:6.

27. minut - Ponovo je prečka saveznik "orlova". Najzad vezujemo golove u dva napada. Ko? Pa Ilić naravno.

28. minut - Sedmerac za Nemce. Ponovo je dva razlike.

29. minut - Kakav gol Ivana Stanković. Pobegao je čuvaru, zakucao loptu u mrežu i ubedio sudije da isključe njegovog čuvara.

30. minut - Još jednom bombarder Momir Ilić. Vraćamo se na sigurnu prednost.

Uve Genshajmer je najefikasniji igrač Nemačke na prvenstvu (15 golova).

30. minut - Uzeli su "orlovi" loptu. Zbog igranja nogom novo isključenje Nemcima. Za šest sekundi gol Ilića - 12:7. Kraj poluvremena

Ne mnogo lepo, ali strahovito snažno u odbrani. Srpski reprezentativci su potpuno zaustavili "pancere", definitvno najboljom defanzivom u dosadašnjem delu prvenstva. Ilić je bio raspoložen u napadu sa 5 golova, Stanić 5 odbrana.

Atmosfera u Areni preslaba je za momke koji zemlji mogu da donesu medalju. Vašem izveštaču nije lako ali mora da prizna posle uvodnih 30 minuta meča sa Nemcima - Mnogo toga bismo mogli da naučimo od Makedonaca kada je privrženost nacionalnom timu u pitanju. I podrška. Nadamo se boljem nastavku.

31. minut - Sa dva igrača više smo branilideo  prvog napada Nemaca u nastavku i uspeli da se odbranimo. Duga lopta Stanića do Nikčevića i gol. Odlično je počelo.

32. minut - Isključenje za Prodanovića, pa sedmerac za Nemce. Sitini propusti naših i drugi gol protivnika sa 7 metara.

33. minut - Nemci su se revanširali isključenjem. Rogiš je preterao u duelu sa Čuturom. Odmah gol Čuture je usledio.

34. minut - Posle parade Stanića, novi napad za "orlove". Gol Stankovića - 15:8.

Prvi strelac Srbije je Momir Ilić (16 pogodaka).

35. minut - Nemci vezuju dva gola. Grecki i Rogiš smanjuju na 5 golova razlike za Srbiju. Međutim, uzvraća i Stanković. Njegov treći gol.

37. minut - Ponovo sjajna odbrana. Krenulo je "orlove" i po desnoj strani. Sve se odvija poželjama.

39. minut - Lagan gol Greckog posle odbrane Hajnevetera. Nemci ponovo na minus 4.

40. minut - Nemci su u seriji 5:1. Hajneveter se opasno razbranio.

41. minut - Nemci su već ispunili kvotu golova iz prvog poluvremena.

42. minut - Čutura uz pomoć nemačkog bloka postiže gol - 17:14.

Prvu i poslednju medalju Srbija na EP, tadašnja Jugoslavija osvojila je 1995. u Španiji (bronza).

42. minut - Opet sedmerac. Marjanac je na golu - ipak Ganshajmer ne greši.

43. minut - Nastavlja se serija Nemaca. Samo je gol prednosti za "orlove". Neizvesna završnica je izgleda neizbežna.

44. minut - Živu loptu hvata Stanić posle polukontre rivala. Prethodno je Manojlović promašio izglednu situaciju.

45. minut - Prečka NIkčevića sa krila.

46. minut - Sjana akcija Stanić - Nikčević posle izgubljene lopte Nemaca. Vraćamo se na plus 2.

47. minut - Počeli su Nemci sa "bacakanjima" po terenu ne bi li izvukli neko isključenje "orlova". Stanićeva intervencija broj 7.

48. minut - Mlak šut Šešuma. Lagan gol Nemaca. Svi nekako čekaju gol Marka Vujina, koji ponovo ima problema sa preciznošću.

49. minut - Nemci stižu do prvog izjednačenja.

Jedino Dobrivoje Marković u taboru Srbije nema promašaj na prvenstvu (šut 2/2).

51. minut - Ponovo Momir Ilić vuče srpsku lokomotivu. Šestim golom - 19:18.

52. minut - Novi gol Nikčevića iz kontre. Praktično je preleteo golmana Nemačke. Ponovo se lakše diše.

52. minut - Nova "živa" lopta Stanića. Kako je krenuo dovešće Nemce do ludila. Nemci srećno dolaze do lopte i iz kontre su ponovo na minus 1.

54. minut - Posle dugo vremena gol sa crte. Rastko Stojković se vratio sa klupe i vratio solidnu zalihu na naš konto. Međutim, dalekometni hitac Kristofersona vraća stvari na staro.

Četvorica srpskih reprezentativaca igra u nemačkom prvenstvu (Ilić, Vučković, Šešum i Rnić).

56. minut - Vujin stiže do 0/6 iz igre. Ponovo se mučimo u napadu. Isključenje za Rogiša na svu sreću. Valjalo bi doći do gola sada. Prilika je idealna. Tajmaut je tražio Vuković.

56. minut - Poništen je gol iz cepelina Nikčevića. Navodno zbog prestupa.

57. minut - Gube Nemci loptu u napadu. Ali promašen zicer Rajka Prodanovića. Drama se nastavlja.

58. minut - Nikčević je mogao da reši meč, promašio je čistu kontru. Hajneveter je izašao kao pobednik iz situacije 1 na 1.

Poslednju put na podijumu nacionani tim je bio na SP u Francuskoj 2001. kada je osvojena bronza.

58. minut - Ilić je ukrao loptu. Miran i dug napad "orlova". Ilić preko gola.

60. minut - Stanić je odbranio neodbranjivo. Imamo loptu u poslednjem minutu.

60. minut - Posle 10 sekundi napada ruka sudija je podignuta. Odbrana Hajnevetera.

60. minut - Nemci imaju osam sekundi za napad.

60. minut - Gol Glandorfa kao sedmog igrača u polju. Neverovatno... KRAJ 21:21.

Srbija: Marjanac, Stanić, Šešum, Vujin, Nikčević, Manojlović, Toskić, Ilić, Marković, Prodanović, Stojković, Rnić, Beljanski, Nenadić, Čutura, Stanković.

Nemačka: Hajnveter, Lihtlajn, Hens, Genshajmer, Rogiš, Klajn, Pfal, Vinček, Turkof, ;Glandorf, Kristofersen, Grecki, Sprenger, Kaufman, Has.