PARTIZAN U LE: Ivanov doneo crno-belima evropsku jesen! (FOTO)

• 0

Srbija će imati jednog predstavnika u Evropi! Fudbaleri Partizana savladali su u revanš meču plej ofa kvalifikacija za Ligu Evrope norveški Tromso 1:0 golom Ivana Ivanova u 74. minutu!

Posle prečke, stative, promašaja sa šest metara tik pored gola, konačno se isplatila upornost Partizana, prikazana pogotovo u drugom poluvremenu, kada se posle odličnog izvedenog kornera Nemanje Tomića na pravom mestu našao bugarski internacionalac da glavom postigne gol za evropsku jesen!

Domaće fubalere je dočekala parola sa Juga "Sve od sebe dajte, za Grobare igrajte". Navijači sa te tribine poslušali su apel Saše Ilića i odličnim navijanjem pružili podršku Partizanu. Pred početak meča skandirano je ime Zvonimira Vukića.

Trener Vermezović je u odbranu poslao Ostojića i Ivanova. Prvih desetak minuta je prošlo bez pravih šansi, a prvu ozbiljnu su imali gosti, ali je udarac Dragea zaustavio upravo Ostojić u poslednjem trenutku. Počeli su "crno-beli" s agresivnijom igrom, pa je u 20. minutu viđena dobra akcija posle centaršuta Saše Markovića, ali se nije doboro sanšao 17-ogodišnji Aleksandar Mitrović. Loptu Kamare sa 20-ak metara je izboksovao 20-ak metara, a onda je najbolju priliku u prvom delu igre imao Saša Marković, koji je poslao bombu sa 35 metara, ali nažalost je bila prečka! Do kraja poluvremena nije bilo šansi, a istakli su se Kamara i Aleksandar Miljković.

Umesto Lazara Markovića u igru je ušao Mohamed Zabija na startu drugog poluvremena, koje su crno-beli dosta bolje otvorili. U 53. minutu je Volkov poslao odličan centaršut na glavu mladom Mitroviću, koji je promašio sa šest metara i propustio najbolju priliku! Nastavio je Partizan sa napadima i pritiscima na polovini Tromsa, ali nikako da se neka akcija završi golom. U 69. minutu je Nemanja Tomić izveo slobodan udarac, golman je loptu odbio, ali je Zabija postavio nogu toliko da ona udari u stativu! Konačno je posle izvođenja kornera Tomića na pravom mestu bio Ivanov i glavom poslao loptu u mrežu Leskrstoma za potpuni deirijum na JNA! Odoleo je Partizan napadima Norvežana koji su jurili remi, ali nije dozovolio šampion da ispuste teško stečenu prednost koja ih odvela u evropsko takmičenje, toliko željeno.

Predstavnici Partizana se pakuju sa žreb za grupnu fazu Lige Evrope, koji će se održati u petak u Monaku. Nažalost, ne i predstavnici Crvene zvezde.

STADION: Partizan

SUDIJA: Serž Žimeni (Belgija)

PARTIZAN: Stojković, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Medo, Ilić (0d 72. minuta Ninković), Tomić, Saša Marković, Mitrović, L. Marković (od 46. minuta Zabija).

TROMSO: Leskrstom, Kristijansen, Bjork, Mbođi, Kopinen, Sis, Bendiksen, Jensen, Drage, Ondrašek, Prijović.