• 0

ŠTETA: Drama sa užasnim krajem za Zvezdu!

Posle prvog poluvremena Zvezda ima prednost, a gol, evro-gol, je, moramo da priznamo, poklon sudije koji nije video da je Zvezdin igrač igao rukom. Neka, crveno-beli su odškrinuli vrata Lige Evrope

• 0

Bordo i veliki auditorijum u Francuskoj i Srbiji svedočio je neverovatnoj utakmici na stadionu "Šaban Dalma". Crvena Zvezda je povela, pa je Bordo preokrenuo. Mikić je utišao navijače domaćih u 90. minutu izazvavši delirijum "Delija", da bih iz "mrtvih" domaće probudio Bajković u 93. minutu skrivivši penal. Gufran je bio "mrtav hladan", što je najgore po crveno-bele i veoma precizan.

Bordo - Crvena zvezda 3:2 (0:1) i francuski predstavnik ide u Ligu Evrope.

Tri kiksa mnogo su koštala Zvezdu! Jedan-jedini u 180 i kusur minutu nije Bordo. Iako je svako u 90. minutu kada je Mikić izjednačio na 2:2 pomislio da je Zvezda konačno uspela u nameri da se plasira u Ligu Evrope šokiran je bio reakcijom "kiparskog spasitelja" Bobana Bajkovića. Ako je poklon sudije u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvreme iskoristio Mladenović isto je u 93. uradio i Gufran. Samo njegov se računa...

Put do Beograda biće brz, ali mučan. Tih verovatno... Šteta, jer je Zvezda u Bordou pokazala da može da IGRA fudbal i sa ekipama koje su daleko po kvalitetu od onih sa kojim je zbog raznih razloga "osuđena" da igra od avgusta do maja. Šteta, jer ju je od velike stvari, pa i uspeha, delilo samo tri minuta.

Sama utakmica je bila onakva kakvom su nam je još dan ranije predstavili treneri. Otvorena iako je Bordo imao veći posed i više prilika. Još nešto, Zvezda je dva gola primila sa igračem manje, a junak ili MVP susreta bio je Obranjak. Njegova lucidna dodavanja i guranje lopte u "prazan prostor" mučila su odbranu Zvezde na kojoj je potrošila dosta snage. Zbog toga je i krucijalnu grešku napravila u 73. minuta kada je baš ovaj momak, bez čekanja na znak sudije da izvede slobodan udarac, ubacio kiflu u srce šesnaesterca u kojem je najviši u skoku bio Žusi.

Kockao se kasnije Janković. Uveo je Asamou i, konačno, Babalja, a kiks odbrane domaćih u 90. minutu nije kažnjen do kraja. Iako na kolenima, fudbaleri Bordoa sada mogu da ljube Bajkovićeva kolena, kolena koja su im donela penal i plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

A Bajković... Glavu gore!!!

Bordo - Crvena zvezda 2:1 (0:1)

STADION: Šaban Delma

SUDIJA: Mark Klatenburg (Engleska)

STRELCI: Gufran 53, 90+3 (p), Žusi 71. - F. Mladenović 45+2.

KARTONI:

žuti: Moris -Belaj, Gufran, Sertić - Jovanović, Kasalica, Maksimović

crveni: Moris-Belaj 64. (dva žuta)

BORDO:

Karaso, Enrike (Plašil 70.), Sane, Marijano, Planu (Seve 70.), Tremulinas, Gufran, Sertić, Obranjak, Žusi (Maranž 73.), Moris-Belaj.