• 0

SERIJA A: Trojka Pacinija za tri boda Milana

Prva utakmica 2. kola Serije A, duel dve ekipe koje su se vratile u elitu, završena je ubedljivim trijumfom domaćina, dok se derbi igra u nedelju. U Milanu se sastaju Inter i Roma

• 0

U prvoj utakmici 2. kola italijanskog fudbalskog šampionata Torino je upisao prvu domaću pobedu, pošto je sa ubedljivih 3:0 savladao Peskaru. Torinezi su lako došli do tri boda, a da Rolando Brigi nije promašio penal trijumf bi bio i ubedljiviji.

Dva nova člana elite nisu prikazala ništa posebno, a Peskara, najefikasniji tim prošle sezone u Italiji, nije imala šta da traži u Torinu. Pogotovo kada je ostala bez isključenog Terlizija u 27. minutu.

Drugi meč dana odigran je u Bolonji, a reflektori su posle 90 i kusur minuta bili upereni u Đampaola Pacinija koji je sa tri pogotka sam pobedio domaćine.

Obe ekipe su kampanju u Seriji A počele porazom, pa je bilo jasno zašto su i jedni i drugi od starta krenuli žustro. Prvi put je Pacini startovao u dresu Milana, dok su poslednja pojačanja Milaneza (Krkić, De Jong i Đilardino) ostali na klupi. Posle ovog het-trika ne verujemo da će treneru "roso-nera" biti lako da ga zameni. Pacini je prvi dao iz penala, a posle je u osam minuta, u razmaku od 77. do 85. minuta "sahranio" nade domaćih da mogu da naprave iznenađenje.