SERIJA A: Roma pokazala Partizanu put! Gol Jankovića

Tim iz Rima pobedio u Milanu 3:1. Srpski internacionalac pogodio u porazu na Siciliji. Treći gol Jovetića

• 0

Partizan će 25. oktobra igrati na "Đuzepe Meaci", a Vladimir Vermezović bi trebalo da odgleda ubedljivu igru i pobedu Rome u nedelju uveče, koja bi mogla da mu posluži kao reper za pripremu ekipe pred gostovanje Interu.

"Vučica" je očitala lekciju "nero-azurima" i slavila 3:1.

Ispostavilo se da je gol Antonija Kasana (prilično srećan) bio samo trenutak svetla u igri tima Andrea Stramaćonija, koji je bio favorit protiv Rome, ali je porazom u prvom derbiju sezone potvrdio da stabilnost u formi i da ove sezone može da bude ozbiljan problem prvaku Evrope iz 2010. godine.

Roma je povela golom mlade nade Florencija, da bi u nastavku tri boda doneli Osvaldo i novajlija Markinjoš.

BRKIĆ ISKLJUČEN PROTIV JUVENTUSA

Prvak Italije protutnjao je Udinama. Na stadionu "Friuli", gde skoro sve ekipe ostavljaju bodove, "crno-beli" su odigrali šampionski i slavili 4:1.

Golovi Vidala, Vučinića i dva Đovinka potvrdili su klasu koju Juventus ima ove sezone.

Zanimljivo je to da su gosti do vođstva stigli posle napravljenog penala Željka Brkića, nakon čega je srpski golman zaradio crveni karton.

KOLO DOMAĆINA, GOL JANKOVIĆA

Ako uračunamo subotnju pobedu Torina, domaći timovi su u drugom kolu Serije A ostvarili čak šest pobeda.

Napoli je u drugom derbiju kola pobedio kod kuće Fiorentinu 2:1, a jedini gol za tim iz Firence je postigao Stevan Jovetić, kojem je to treći gol u dva kola nove sezone.

Lacio je pobedio Palermo u Rimu 3:0, uz dva gola veterana Miroslava Klosea, dok je Katanija napravila preokret pošto je na poluvremenu bila u zaostatku kod kuće protiv Đenove.

Boško Janković je u 82. minutu doneo izjednačenje Đenovi na Siciliji protiv Katanije, ali njegova ekipa nije izdržala. Lodi je posle dva minuta doneo konačnih 3:2 za Kataniju.