Eksplodirala Enrikeova Roma (VIDEO)

Frančesko Toti obori o56 godina star rekord i postao igrač sa najviše postignutih golova za jedan tim u Seriji A

• 0

Roma je pružila najbolju partiju u sezoni i do nogu potukla Ćezenu kojoj predstoji žestoka bitka za opstanak. Vučica je na svom terenu deklasirala Ćezenu sa 5:1  i pokazala da silna letošnja pojačanja i filozofija Luisa Enrikea polako daju rezultate.

Blistao je neuništivi kapiten Frančesko Toti. Već u prvom minutu je načeo "romanjole" i najavio veliko veče svog tima. Samo sedam minuta kasnije, argentinski super talenat Erik Lamela je atraktivno, petom proigrao Totija, a kapiten udarcem iz prve duplirao vođstvo.

Ovo je bio 211. gol "princa Rima" kojim je srušio 56 godina star rekord Gunara Nordala i postao igrač sa najviše golova postignutih za jedan tim Serije A!

Već u 9. minutu je na semaforu stajalo velikih 3:0 za Romu. Nekadašnji talenat Čelsija, Fabio Borini je iskoristio sjajno proigravanje Greka.

Gosti su u drugom poluvremenu smanjili preko Edera, ali su Žuan i Miralem Pjanić obezbedili Romi ubedljiv trijumf.