KONKAKAF: Jamajka iznenadila Amerikance

Jamajka prvi put u 19 mečeva savladala SAD iako su gosti poveli već u prvom minutu golom Dempsija, i sada vodi na tabeli Grupe A

• 0

Iznenađenje kola u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine, u okviru KONKAKAF zone (Srednja i Severna Amerika), priredila je reprezentacija Jamajke, koja je jutros u Kingstonu savladala selekciju SAD 2:1.

Početak je bio onakav kakav su priželjkivali Amerikanci, pošto je Klint Dempsi zatresao mrežu domaćina pre nego što je istekao prvi minut utakmice. Prošlo je, međutim, samo 35 sekundi a Rodolf Ostin je izjednačio.

Posle takvog uvoda, činilo se da je goleada neminovna. Usledilo je, međutim, zatišje, koje je trajalo ceo sat. Uspavanku je prekinuo Luton Šelton u 62. minutu i doneo prvu pobedu Jamajkancima u dosadašnjih 19 utakmica protiv SAD.

Rezultati 3. kola kvalifikacija KONKAKAF zone.