JSL: Sedam golova u Užicu, sedam hiljada ljudi na "Čairu"! Rad na čelu tabele

Uzbudljivo peto kolo Jelen superlige. Goleada u Užicu na meču između Slobode i OFK Beograda, Rad zauzeo čelo tabele bar na nekoliko sati, Radnički uz pomoć svojih navijača u Nišu u poslednjim minutima stigao do pobede na novom "Čairu"

• 0

Najzad jedno potpuno uzbudljivo kolo Jelen superlige!

Na novootvoreni "Čair" došlo je 7.000 ljudi da gledaju svoje "meraklije". Dugo se držao oklop Smedereva, sve do 90. minuta, kada je Kolarević zapalio bombu sa tridesetak metara i ona je završila iza leđa golmana "oklopnika" Mladena Živkovića.

Domaćin je mogao i ranije do gola da je Vladan Binić bio prisebniji i da je ekipa bila koncentrisanija. I gosti su imali šanse, pre svega iz kontranapada. Zapadna i južna tribina stadiona bile su pune i ovo je bila odlična uvertira za kup utakmicu sa Crvenom zvezdom, koja se igra 26. septembra.

Skoro nismo gledali meč na našim terenima kakav je bio onaj u Užicu između Slobode i OFK Beograda. Domaći su u pravoj goleadi pobedili 4:3.

Galvao da Silva doveo je Užičane u vođstvo već u sedmom minutu, ali je posle samo pola sata i nekoliko loših reakcija u odbrani, OFK preokrenuo golovima Ivice Jovanovića. Do kraja poluvremena Sloboda je ipak obradovala još jednom svoje navijače i izjednačila pred kraj prvog poluvremena preko Ranđelovića.

Drugo poluvreme bilo je u potpunosti u znaku Slobode. Galvao da Silva postigao je još jedan pogodak, a Bjelić začinio pobedu golom u 78. minutu. Jedino što su "romantičari" mogli da urade je da postignu utešni pogodak preko Tufegdžića u 87. minutu. Beograđani i posle pet kola još nisu upisali pobedu u domaćem šampionatu.

Čudo iz Pećinaca i dalje nastavlja da nas iznenađuje. Donji Srem opet je potvrdio da je nezgodan na gostovanjima, pošto je uspeo da dođe do celog plena protiv Javora u Ivanjici. Čovek odluke je bio Ognjen Damjanović, koji je postigao jedini gol na meču.

Prvi gol u petom kolu postignut je u Novom Pazaru. Istoimeni domaćin postigao je gol u 6. minutu iz penala. Do kraja je Spartak, preko Damjanovića, uspeo da stigne do jednog boda na teškom gostovanju u Pazaru.

Rad je lako na Banjici savladao BSK iz Borče pobedom 3:0 preko Pervoića, Luke i Prša. Rad je i dalje bez poraza ove sezone i ima 11 bodova iz pet kola, a ostaće na prvom mestu barem do večeras, kada Partizan dočekuje kulski Hajduk. "Crno-beli" imaju devet bodova.