• 0

PRIMERA: Valensijin prvenac, Barsa spremna za Ligu šampiona

Posle četiri kola u španskom fudbalskom prvenstvu i pobede 3:1 nad Levanteom, Malaga debi u Ligi šampiona čeka sa tri trijumfa i jednim remijem

• 0

Fudbaleri Malage lako su došli do treće pobede u četiri kola Primere pošto su na svom stadionu pobedili Levante 3:1. Debitant u Ligi šampiona, koja startuje sledeće nedelje, i dalje nema poraz, a posle četiri runde domaćeg šampionata ima deset bodova.

Malaga je povela preko Havijera Saviole u 28. minutu. Međutim, publiku je na stadionu utišao Mičel golom u 46. minutu. Rezultatski egal, iako je Malaga dominirala, "opstao" je do 59. minuta, kada je za novo slavlje pogodio Hoakin. Potvrda pobede i tri nova boda na kontu dogodili su se u posednjim sekundama, kada je golmana Levantea matirao i Fransisko Portiljo.

U Valensiji su domaći fudbaleri na vreme dali gol Selti, u 4. minutu, a onda su izdržali pritisak gostiju do poluvremena, koji su u 16. minutu izjednačili. U drugom poluvremenu "slepi miševi" uspevaju da dođu do prednosti, a igrom u drugih 45 minuta pobeda nije bila ugrožena. Dakle, posle četiri kola Valensija dolazi do prve pobede u sezoni.

Ubedljivu partiju, pogotovu u drugom poluvremenu pokazali su fudbaleri Barselone koji su za samo pet minuta slomili otpor Hetafei i upisali sigurne bodove. Mesi je opet dao dva (ukupno šest u četiri kola), a valja istaći da su i on i Vilja, strelac poslednjeg gola, ušli sa klupe.