LEVSKI BOLJI: Radnički bez finala u Nišu!

Košarkaši kragujevačkog Radničkog doživeli su prvi poraz u pripremnom periodu i to od Levskog iz Sofije rezultatom 86:79 u prvom susretu humanitarnog "Kupina kupa" u Nišu

• 0

Početak ABA lige zakazan je za 29. septembar i Radnički iz Kragujevca se uveliko priprema za to regionalno takmičenje. U devet pripremnih utakmica najzad su doživeli i prvi poraz. Od njih je bio bolji najbolji tim u istoriji bugarske košarke, Levski 79:86  (17:24, 22:17, 18:22, 22:23).

Gosti su od početka nametnuli svoj ritam i serijom od 5:0 dali znak ekipi Miroslava Mute Nikolića da će im biti najteži protivnik do sada na pripremama. Prednost su održali i do početka druge četvrtine (24:17).

Druga četvrtina započinje žustrim pristupom "crvenih đavola". Oni za tri i po minuta uzvraćaju serijom 9:0 i preokreću rezultat u svoju korist. Tada se "bitka" na terenu rasplamsala za gotovo svaku loptu i igrači Levskog su sa nekoliko trojki vratili prednost na svoju stranu (41:39), koliko je i bio rezultat na poluvremenu.

Najveće pojačanje Radničkog, Vajt je dobrim prodorima i šutevima opet vratio prednost srpskom timu, ali je Levski sa nekoliko trojki uspeo da se odlepi na +8, (61:53).

I poslednju četvrtinu su obeležile serije poena i padova u igri u obe ekipe. Prvo su se "crveni đavoli" vratili sa serijom od 6 poena na (63:63). Do kraja je ipak veću snagu pokazao Levski i sa još jednom serijom stigao do prednosti od šest poena koju je održao do kraja (86:79).

Radnički: Krstović 15, Vajt 11, Emening 7, Birčević 4, Borisov 2, Vortington 15, Dragojlović 6, Mijatović 4, Marković 8

Levski: Petkov 2, Kostov 28, S Georgiev 9, H. Dimitrov 4, D. Dimitrov 11, Varbanov 3, Marinović 17

Levski će se za pehar boriti sa pobednikom iz susreta Konstantin-MZT. Finale je zakazano sutra od 20 časova i 30 minuta.

Radničkom preostaje meč za treće mesto od 18 sati.

(Telegraf.rs/ Foto:kkradnicki.rs)