PSŽ ubedljiv, Rems napreduje, Sošo beži sa dna

Zlatan Ibrahimović sa dva gola predvodio "svece" u trijumfu 4:0 u Bastiji, Brest, Rems i Sošo sigurni kod kuće, Tuluz spasao bod u nadoknadi

• 0

Pari Sen Žermen počeo je da igra u skladu sa očekivanjima i na gostovanju Bastiji ubedljivo trijumfovao 4:0, uz dva gola Zlatana Ibrahimovića i po jedan Meneza i Matuidija, u meču 6. kola Prvenstva Francuske.

Rems je slavio na svom terenu protiv Nansija 2:0 u  i najavio borbu za jedno od mesta koje vodi u Evropu sledeće sezone. Rems, kojem je ovo treći uzastopni trijumf, poveo je u sedmom minutu pogotkom Gaetana Kurtea, a konačan rezultat postavio je Dijego iz penala u 61. minutu.

Fudbaleri Sošoa zabeležili su protiv ekipe Troa (3:1) drugu pobedu u sezoni i pomerili se sa pretposlednjeg mesta na tabeli. Ovaj meč bio je derbi začelja, a Troa je posle ovog neuspeha čvrsto prigrlio "fenjer" u elitnoj francuskoj ligi sa samo dva boda.

Korak ka zlatnoj sredini tabele napravio je Brest, koji je kod kuće savladao Valensijen 2:1, dok su Tuluz i Ren podelili bodove (2:2).