• 0

KUP SRBIJE(1/16): Senzacija u Novom Sadu, Kragujevčani ispali

Hajduk podno Kosmaja pobedio Kovačevac, na Radnički iz Kragujevca izgubio na Detelinari

• 0

Rezultatom 1:0 FK Novi Sad je pobedio ekipu Radničkog iz Kragujevca i tako se pobrinuo za prvo iznenađenje u 1/16 Kupa Srbije. Jedini strelac za "kanarince" bio je Marko Stančetić u 45. minutu. Domaći su meč završili sa devet igrača jer su dva crnvena kartona dobili u poslednjih 5 minuta utakmice.

Konačan rezultat 2:4 na meču Hajduk-Kovačevac lako je mogao da glasi drugačije. Iako je "ponos ravnice" vodio sa čak 0:3 nakon prvog poluvremena, ekipa Kovačevca koja dolazi iz predgrađa Mladenovca učinila je da superligaši strepe za prolaz u osminu finala kupa. Kovačevac je u drugom delu igre u dva minuta postigao dva gola najpre u 77 a zatim u 79. Hajduk iz Kule je uspeo da održi vođstvo i čak pogodi mrežu domaćina još jednom i to u nadoknadi utakmice. Strelci za Hajduk bili su Ćovin, Veselinović, Adamović i Popović.

Za iznenađenje u Užicu pobrinula se ekipa Inđije koja je sa 0:1 pobedila domaću Slobodu.

Petarda na Karaburmi, OFK je konačno ostvario pobedu ove sezone pobedivši sa 5:0 kraljevačku Slogu.

U još jednom derbiju prvog kola Kupa, na Karađorđu Vojvodina je sa 1:0 protiv Donjeg Srema ostvarila prvu pobedu sa novim trenerom Vignjevićem.

I Rad, koji je trenutno u vrhu Superlige nije dozvolio iznenađenje u Zaječaru. Pobedili su domaći Timok sa 0:2.