• 0

RUKOMETNA LŠ: Medvedi prejaki za Partizan

Ruski šampion opravdao ulogu favorita u prvom meču Lige šampiona - "crno-beli" poraženi 38:31

• 0

Rukometaši Partizana porazom su počeli učešće u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Bolji od "crno-belih" bili su Čehovski medvedi 38:31 (21:16).
Izabranici trenera Aleksandra Brkovića dobro su se držali do sredine prvog poluvremena, tačnije do 18. minuta i rezultata 12:11, ali tada je popustila koncentracija, pa su se Rusi odlepili na plus šest - 18:12.

Početak drugog poluvremena opet je doneo nešto bolju igru "crno-belih" i priključak na 24:23, a nešto kasnije i na 27:26, kad su propustili priliku i za izjednačenje.

Završnica je ipak pripala ruskom šampionu, koji se sredinom drugog dela opet odlepio, najviše zahvaljujući lošoj realizaciji "crno-belih" sa igračem više. Pred kraj utakmice rukometaši Partizana predali su se i dozvolili rivalu da stigne do, po svemu viđenom, nerealno visoke razlike.

Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je 40-godišnji veteran Maksić sa deset golova od čega šest u prvom poluvremenu (4/4 sa sedam metara). S druge strane briljirali su Kopaljev i Čipurov sa po osam golova.

U naredna dva kola Partizan je domaćin, sedmog oktobra u Niš stiže Flensburg, a šest dana kasnije Ademar Leon.