• 0

BUNDESLIGA: Bajern lomi u finišu, petica u Dortmundu (VIDEO)

U danu u kojem se ni na jednom meču nije desilo da oba rivala postignu gol Bajern je potvrdio superiornost šetom uzastopnom pobedom, branilac tituler Borusija Dortmund "razmontirala" imenjake iz Menhengladbaha

• 0

Nesvakidašnji dan u Bundesligi, strelci su potpuno zakazali, samo sedam golova na pet mečeva, a ni na jednoj utakmici nije se desilo da oba tima zatresu mrežu. Prosek su u poslednjoj subotnjoj utakmici popravili igrači šampiona, Borusije iz Dormunda, pošto su sa pet komada u Menhengladbah vratili imenjake. U pobedi "milionera" 5:0 jedan je dao i naš reprezentativac Neven Subotić.

Lider Bajerna dugo se mučio i slomio je otpor domaćeg Verdera tek u 81. minutu golom Gustava, da bi samo dva minuta kasnije preko Mandžukića duplirao vođstvo i obezbedio pobedu koja ga učvršćuje na prvom mestu.

Štutgart je krenuo da se budi iz kome, zabeležana je prva pobeda u prvenstvu, i to u gostima. Žrtva je Nirnberg, koji je u tri meča kao domaćin osvojio samo bod. Domaći su kapitulirali već u prvom minutu kada je Ibišević zatresao mrežu, a trijumf "švabama" obezbedio je Harnik u 75. minutu. Naš Zdravko Kuzmanović ceo meč proveo je na klupi za rezerve.

Hamburger, koji u prva tri kola nije uzeo ni bod, u druga tri osvojio je sedam. Minimalac protiv neugodnog Hanovera odmiče nekadašnjeg velikana iz zone ispadanja.

Leverkuzen je prilično lako došao do pobede nad Grojter Firtom, a Hofenhajm i Augsburg odigrali su meč bez golova. Navijači Hofenhajma doneli su transparente podrške Borisu Vukčeviću, hrvatskom internacionalcu koji je teško povređen u saobraćajnoj nesreći i za čiji život se lekari i dalje bore.

Hofenhajm – Augsburg 0:0

Bajer Leverkuzen – Grojter firt 2:0