• 0

PREMIJER LIGA: Prvi trijumf Liverpula uz het-trik Suareza, Totenhem utišao "teatar snova" (VIDEO)

Liverpul tek u šestom kolu osetio slast pobede, Mančester siti preokretom protiv Fulama do pobede u finišu meča, Totenhem slavio na "Old Trafordu" posle 23 godine

• 0

Šesto kolo Premijer lige, pored pobede Čelsija u derbiju sa Arsenalom, obeležio je nekadašnji velikan Liverpul prvom pobedom u šampionatu, kao i Urugvajac Luis Suarez, trostruki strelac na gostovanju Noriču. Livrpul je pozitivno iznenađenje, a iz dva ugla može se posmatrati i duel na "Old Trafordu" između Junajteda i Totenhema. Da li su fudbaleri iz Mančestera razočaranje ili su "pevci" iznenađenje, pozitivno, odlučite sami, ali valja zabeležiti to da su gosti iz Londona slavili na "teatru snova" 3:2, što je prvi trijumf Totenhema na "Old Trafordu" posle 23 godine!

Suarez je već u drugom minutu "načeo" domaćine, da bi u 38. duplirao prednost. U nastavku Nuri Sahin se prvi put upisao u strelce otkako je stigao u Liverpul, i dalje je sve bilo lako, Suarez je postigao još jedan gol, kompletirao het-trik, upisao se i kapiten Stiven Džerard, dok je Norič poraz ublažio golovima Morisona, posle velike greške golmana Reine i Holta.

I drugi tim iz Liverpula Everton nije imao previše problema da dođe do pobede, uprkos ranom vođstvu gostiju, već do poluvremena bilo je 3:1 za domaćine, uz dva gola Jelavića, i tako je ostalo do kraja, a ova pobeda dovela je Everton do drugog mesta na tabeli.

Aktuelni šampion Mančester siti morao je da se pomuči da bi slomio otpor domaćeg Fulama i do pobede je stigao posle preokreta, tek u 87. minutu, i to golom Džeka. Fulam je poveo iz penala u 10. minutu, siguran realizator bio je Petrić, Siti je pritiskao i konačno izjednačio pred kraj prvog poluvremena prekio Aguera. U drugom poluvremenu oba tima imala su prilike za gol, ali jedini koji je iskoristio bio je "džoker" gostiju Edin Džeko, koji se odlično snašao u gužvi i poslao loptu sa desetak metara u levi gornji ugao gola Marka Švarcera.

Sanderlendu je jedan gol bio dovoljan za tri boda protiv Vigana, Stouk je bio siguran protiv Svonsija, dok je meč izme]u Redinga u Njukasla jedini završen bez pobednika.