ABA LIGA: U Kragujevcu očajni Radnički izgubio od loše Olimpije

U prvoj utakmici u novoj sezoni košarkaši Radničkog se obrukaše izgubivši od Olimpije sa 65:71 Jedan previd sudija minut i po pre kraja meča, kada je igrač Ljubljančana gazio liniju, a Salim dao trojku, koštao je trenera Nikolića tehničke, a Radnički šanse da se vrati u utakmicu

• 0

Košarkaši kragujevačkog Radničkog su u pripremnom periodu odigrali 11 utakmica i u deset su slavili. Međutim, kako su odigrali na otvaranju ABA sezone, u odlično popunjenom "Jezeru" deluje kao da su se juče došli sa odmora, sa mora, sa plaže... Očajna predstava koju su nam pripremili Mutini izabranici koštala ih je poraz od Olimpije od 65:71 (16:12, 15:6, 7:26, 27:27).

Radnički je po sastavu realan pretendent za jedno od, najblaže rečeno, prvih šest mesta, samim tim i za poziciju koja vodi u Evropu. Opet, ovo su prognoze stručnjaka, a prema prikazanom... Istina, u prvih 20 minuta ni jedna od ekipa nije mogla da pogodi ništa, ni "more iz čamca". U igri "trči i pucaj", sa mnogo promašenih otvorenih šuteva, domaći su bili za nijansu uspešniji, a Ljubljančane su u tih 20 minuta zadržali na samo 18 poena!

Na žalost publike u "Jezeru", koja je došla da pozdravi i vidi mnogo bolje "đavole" od prošlogodišnjih iskusni Finac Temu Raniku je preuzeo kontrolu lopte, a probuđeni Bejns počeo da pogađa. Radnički niji imao odgovor. Ni u napadu, ni u odbrani. Oni nisu popravili šut, ali su posle trojki Sinoveca i Krstovića u 34. minuti prišli na minus od dva poena - 48:50 (do tada su izvan linije šutirali 1/19!).  Ali, njima se u poslednja dva minuta "desio" Sasu Salin, koji je pogodio dve trojke, ali i sudijska greška, previd gaženja linije, i tehnička greška Miroslava Nikolića.

U očekivanoj penal završnici više sreće i koncentracije imali su gosti, pa na kraju krajeva, zasluženo odlaze kući pevajući. Olimpija je u Kraguevcu pobedila i sebe, što domaći nisu. Najbolji igrač meča bio je Amerikanac iz redova "zmajčeka" - Dilan Pejdž, koji je upisao 15 poena, 11 skokova i 4 asistencije. U dresu domaćih najviše poena je uknjižio Krstović - 12, ali to nije nikakva uteha, jer ukoliko žele da sledeće sezone "vide" i malo "Evrope" neće smeti da gube bodove na svom "bunjištu".

Radnički Kragujevac - Union Olimpija 65:71 (16:12, 15:6, 7:26, 27:27)

Radnički: Miljenović, Sinovec 15 (5sk), Jović, Marković 7 (7as, 4iz), Emening 2, Birčević 7 (11sk), Borisov 2 (4sk), Krstović 12, Mijatović, Vajt 6 (3sk), Dragojlović 3 (9sk), Vortington 11 (5sk).

Olimpija: Voters 1, Rupnik, Prepelić 4 (4sk, 3as, 3uk, 3iz), Blažić 19, Raniko 8, Salin 9, Murić, Bejns 12 (5sk), Bubnić 3, Pejdž 15, (11sk, 4as), Močnik, Omić.