Uživo: Srbija - Švedska 24:21 (kraj)

Srbija pobedom obezbedila borbu za medalju i pre poslednjeg meča u grupi sa Makedoncima u sredu...

• 0

Srbija protiv Švedske juri prvi plasman u polufinale velikog takmičenja od Svetskog prventstva u Fracuskoj 2001. godine. Dva boda protiv selekcije “tri krune” znače i borbu za medalju. U najvećoj hali na Balkanu trenutno je preko 13.000 navijača.

U prva dva meča naše grupe postignuti su rezultati: Danska – Nemačka 28:26, Poljska – Makedonija 25:27.

Prvi napad ima Srbija.

2. minut - Blokiran šut Ilića. Šveđani brzo dolaze do gola sa pivota.

3. minut - Promašaj Nikčevića sa krila.

4. minut - Teške noge srpskih igrača u napadu. Promašio je i Prodanović sa krila.

Na poslednjem međusobnom duelu na SP u Švedskoj domaćin nas je pobedio 28:24.

6. minut - Marko Vujin postiže prvi gol posle dve utakmice - 1:1.

6. minut - Ekdal gol sa 8 metara.

7. minut - Napravljen višak za Rajka Prodanovića koji ovoga puta ne greši sa krila.

8. minut - Zicer je promašio Stojković. Ekberg je siguran u kontranapadu.

10. minut - Stenbaken donosi prvi pit Šveđanina 2 gola prednosti.

Šveđani su kao i Danci uoči meča sa Srbijom unapred kukali na domaćinsko suđenje “orlovima”.

10. minut - Momir Ilić promašuje prvi sedmerac za Srbiju.

12. minut- Stojković prekida seriju golova "vikinga". Zatim pogađa i Kim Anderson.

13. minut - Najzad prava akcija, koju rešava Dalibor Čutura prvim golom - 4:6.

15. minut - Momir Ilić pogađa sa 7 metara. Šveđani imaju igrača manje. Oduzeta lopta, gol Nikečvića iz kontre - nerešeno.

16. minut - Stanić beleži 2. odbranu. Srbija se probudila.

17. minut - Evo ga vođstvo. Dalibor Čutura je prošao kroz odbranu i savladao Sjostranda - 7:6.

17. minut - Novi gol Marka Vujina. I to iz kontre. Šveđani moraju da uzmu tajmaut, jer su se "orlovi" razigrali.

18. minut - Stanić je vezao 2 odbrane. Treća je bila "živa".

19. minut - Dva loša napada "orlova".

Šveđani nikako da stvore selekciju koja bi nasledila čuvenu Stefansona, Vislandera, Levgrena…

21. minut - Tandem bombardera Vujin Ilić revanširao se Ekdalu za gol.

22. minut - Dupla korist za Šveđane. Sedmerac i isključenje Manojlovića. Posle prečke popravi koristi Ekberg.

23. minut - Vujin je konačno da se sa smelošću upućuje ka golu. Ponovo je pogodio desni bek Srbije. Usledio je i gol Lindstroma.

24. minut - Nismo iskoristili napad. Nisu ni Šveđani. Nova kontra za "orlove", naravno Nikčević postiže gol.

25. minut - Nemamo rešenja za Ekdala. Pogađa odakle stigne i sam drži selekciju "tri krune".

27. minut - Prošao je opet Čutura. Ponovo su "orlovi" na plus 2.

Šveđani imaju 4 zlata na EP (poslednje 2002).

28. minut - Majstorija Vujina. Gol u stilu Dušebajeva.

28. minut - Pogodio je Jakobson, promašio Vujin.

30. minut - Stanić je prvo odbranio šut Jakobsona. Usledila je kontra Nikčevića, sigurna realizacija.

30. minut - Isključenje za Ilića u poslednjoj sekundi poluvremena. Slobodno bacanje - ništa. KRAJ POLUVREMENA.

Delovalo je prvih 15 minuta da će to biti najlošijeprvo poluvreme srpske selekcije na prvenstvu, ali je u nastavku sve došlo na svoje. Čutura je povezao redove, bio začetnik serije 4:0, dok je u nastavku proradio i Marko Vujin. Njegova 4 gola, po tri Nikčevića i Čuture. Stanić 8 intervencija. Kod Šveđana najraspoloženiji Ekdal sa 4 gola.

Još 30 minuta do polufinala!!!

31. minut - Ekdal postiže i 5. gol na meču. Počeli smo poluvreme sa igračem manje.

32. minut - Izvio se Žarko Šešum i pogodio. Sve to vraća Kim Anderson vrlo brzo.

33. minut - Vezuje Šešum dva gola.

Dalibor Doder, sredni bek Švedske srpskog je porekla.

34. minut - Stanić brati šut sa distance. U novom napadu Srbije promašaj Stankovića.

36. minut - Ponovo Stanić. Nova odbrana miljenika beogradske publike. Stanković se upisuje u listu strela. Prvi put imamo plus 4.

38. minut - Igramo savršenu odbran Šveđani ne dolaze do prave šanse za gol.

39. minut - Prestup Dobrivoja Markovića. Bila je to idealna prilika za pet golova razlike.

40. minut - Samo 2 primljena gola u drugom poluvremenu. To su "orlovi".

Šveđani su samo jednom pobedili na ovom EP.

41. minut - Dug napad Šveđana. Sudije im uporno vraćaju loptu. Stanić ponovo fenomenalan. Možda i presudni minuti u ovom meču.

43. minut - Srećno Šveđani dolaze do gola, posle odbrane Stanića.

44. minut - Ne branimo golmanov prostor. Ponovo akcija iz "odbitka". Dva glupa gola primaju "orlovi".

Darko Stanić je drugi golman po procentu odranjenih šuteva na ovom šampionatu.

46. minut - Marković sa levog krila ima šut 0/3. Nikčevića selektor Vuković i dalje odmara na klupi.

47. minut - Konačno Marković. Čutura ga je ostavio samog sa golmanom Švedske - 18:15. Novo isključenje Manojlovića.

48. minut - Iliću je slabo šutirao. Šv eđani dolaze do 2:0 sa igračem više.

49. minut - Olakšanje za srpske navijače. Stojković je bio spretan na crti i pogodio.

Golmani Srbije i Švedske odbranili su najviše sedmeraca na prvenstvu (6).

51. minut - Izgubljena lopta u napadu. Šteta.

51. minut - Lindstrom ponovo smanjuje prednost "orlova". Međutim, pogađa i Vujin - 5. njegov gol.

53. minut - Kakav gol Prodanovića sa krila. U pravom trenutku.

54. minut - Čista pozicija za Šešuma posle dva njegova lažnjaka. Tako smo blizu polufinala!!!

Na poslednja 3 zvanična meča nemamo pobedu protiv Šveđana.

55. minut - Stanić brani šut sa krila.

56. minut - Tajmaut uzima Veselin Vuković. Gol bi nam sada možda značio i pobedu.

56. minut - Svirano je probijanje Vujinu.

57. minut - Jakobson promašuje ceo gol.

Prvu i poslednju medalju Srbija na EP, tadašnja Jugoslavija osvojila je 1995. u Španiji (bronza).

58. minut - Novo isključenje za Šveđane. Prodanović iz cepelina najavljuje veliko slavlje.

59. minut - Ekdal sa 11 metara smanjuje na dva razlike.

60. minut - Žarko Šešum novi gol. U poslednji minut ulazimo sa tri gola prednosti.

Srbija u sredu igra protiv Makedonije (20,20).

60. minut - Prolazi švedski napad. Stanićeva je lopta. Sve je gotovo.

60. minut - Držali su "orlovi" loptu do kraja. Srbija je u polufinalu!!!!!!!!!!!!!!! Bravo "orlovi"!!!!!!! KRAJ MEČA

Srbija: Marjanac, Stanić, Šešum, Vujin, Nikčević, Manojlović, Toskić, Ilić, Marković, Prodanović, Stojković, Rnić, Beljanski, Nenadić, Čutura, Stanković.

Švedska: Anderson, Palička, Sjostrand, M. Anderson, Lundstrom, K. Anderson, Jernemir, Ekberg, Doder, Stenbaken, Karlson, Jakobson, Oetersen, Ekdal, Barud, Nilson.