BUNDESLIGA: Prvenac Augsburga

Prvu pobedu u šampionatu domaćin je ostvario tek u 7. kolu, pobedivši Verder sa 3:1

• 0

Fudbaleri Augsburga zabeležili su, tek u sedmom kolu, prvu pobedu u Bundesligi ove sezone, a "žrtva" je bio gostujući Verder iz Bremena - 3:1. Ovim trijumfom Augsburg se, makar na 24 sata, pomerio sa poslednjeg mesta na tabeli.

Tobijas Verner je u drugom minutu doveo domaćina u vođstvo, a izjednačio je Kevin de Bruin u 19. minutu. Novu prednost Augsburgu doneo je Stefan Hain u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Danijel Bajer u 73. minutu.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski presedeo je celu utakmicu na klupi ekipe iz Bremena.