PREMIJER: Kolarov i Ivanović ponovo pogodili! (VIDEO)

Mančester siti je ubedljivom igrom zasluženo slavio protiv Sanderlenda 3:0. Kolarov strelac prvog gola i asistent pri postizanju drugog. Arsenal "okrenuo" iz "keca u dvojku" protiv Vest Hema

• 0

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Sanderlend u prvom nedeljnom meču sedmog kola Premijer lige rezultatom 3:0.

Aleksandar Kolarov bio je strelac prvog gola za "građane" već u 5. minutu iz slobodnog udarca, a srpski reprezentativac asistirao je Sergiju Agueru pri postizanju drugog pogotka u 60. minutu. U finišu meča, ubedljivu i zasluženu pobedu pečatira Milner, golom iz slobodnjaka.

Srpski vezista postigao je četvrti gol u poslednjih pet nastupa za klub i reprezentaciju.

Siti je opravdao ulogu favorita. Zasluženo, Kolarov je bio najbolji pojedinac na meču i zbog toga što je bio među najaktivnijim igračima u napadu na gol Sanderlenda, a Aguero je posle samo nekoliko minuta od zamene Marija Balotelija zatresao mrežu. Dobre šanse imao je i Majkl Ričards, a David Silva pogodio je prečku.

Džo Hart imao je jubilej na golu, pošto je opet odličnim odbranama uspeo da zabeleži 50. premijerligašku utakmicu, na kojoj nije vadio loptu iz mreže.

Ovo je bila četvrta pobeda "građana", a prvi poraz Sanderlenda u dosadašnjem toku sezone.

Posle Aleksandra Kolarova, gol je u 7. kolu Premijer lige postigao još jedan naš reprezentativac - Bane Ivanović, a njegov Čelsi je bez probelma na "Stamfordu" slavio protiv Noriča. "Kanarinci" su očerupani u 15 minuta furiozne igre, posle gola koji je Čeh primio u 11. minutu.

Sigurnu pobedu izvojevali su i igrači Vest Bromviča, dok su bod "spasavali" i na kraju spasili Everton protiv Vigana i Svonsi protiv Ridinga.