BUNDESLIGA: Dortmund već izgubio titulu?! Menhengladbah naneo prvi poraz Ajntrahtu! Ibišević dva komada (VIDEO)

Poslednja tri meča sedmog kola nemačke Bundeslige obeležili su fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha, koji su na svom terenu pobedili ekipu Ajntrahta 2:0. U preostala dva meča dva remija. U Hanoveru domaći do boda u 86. minutu, dok su u Štutgartu pala četiri gola, ali smo videli samo dva strelca

• 0

Bajka Ajntrahta iz Frankfurta je završena. Serija bez poraza prekinuta je u Menhengladbahu.

Prvi poraz u nacionalnom šampionatu tim iz Frankfurta zabeležio je tek u sedmom kolu. Borusija je pobedom (2:0) zabeležila tek drugi trijumf ove sezone, od kojih su oba na svom stadionu.

Domaća ekipa povela je pogotkom Huana Aranga u devetom minutu, a konačan rezultat postavio je Luk de Jong u 24. minutu.

Hanover je za razliku od Ajntrahta nastavio sjajnu seriju. Njihova serija bez poraza na svom terenu traje od aprila 2011. godine i uspeli su da je zadrže i nastave i posle meča sa šampionima iz Dortmunda. Gosti su na krilima posle sjajne igre koju su prikazali u Mančesteru u okviru Lige šampiona, sjajno igrali i danas, ali ipak nisu uzeli ceo plen sa ovog gostovanja.

Borusija je povela preko Levandovskog u 26. minutu, ali su domaći uspeli da dođu do boda preko Diufa četiri minuta pre kraja utakmice.

Zanimljivo je to da ekipa Dortmunda, koja je osvojila Bundesligu u prethodne dve godine posle sedam kola "kasni" za glavnim konkurentom i vodećim Bajernom iz Minhena čak devet bodova.

U drugom meču koji se igrao od 17.30 sati Štutgart i Leverkuzen su takođe podelili bodove, ali su za razliku od Hanovera i Dortmunda postigli po gol više.

U obe ekipe po dvostruki strelac - s jedne strane bosanski reprezentativac Vedad Ibišević postigao je dva komada za "švabe", a za "farmaceute" je dvostruki strelac bio iskusni Stefan Kisling.