KVALIFIKACIJE ZA SP: Rusi bolji od Portugala, Ronaldo najgori

"Baćuške" su Portugal pobedile sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Aleksandar Keržakov, koji je odlično reagovao posle dodavanja Širokova. Česi i Šveđani uknjižili bodove protiv autsajdera

• 0

Fudbaleri Rusije upisali su novu "trojku" pošto su u derbiju Grupe F savladali najveće protivnike za plasman na Svetsko prvenstvo, koje se igra 2014. u Brazilu. "Baćuške" su Portugal pobedile sa 1:0 (1:0). Italija je, (ne)očekivano postigla tri gola, ali je do pobede od 3:1 u Jerevanu došla "iz iksa"

Jedini pogodak u prohladno moskovsko veče postigao je Aleksandar Keržakov u 6. minutu meča, a jedan od najgorih pojedinaca u dresu Portugala bio je, niko drugi no Kristijano Ronaldo. CR7 je imao očajno veče, a podatak da je realizovao samo 63 odsto dodavanja dovoljno govori o načinu kako je igrao. Usput, ceo srednji red gostiju usspešno je loptu saigračima doturio u 85 odsto slučajeva.

Dve reprezentacije koje su slovile za velike favorite u duelima sa Maltom i Farskim Ostrvima uspeli su da na najbolji način završe ovaj radni petak. Češka je otpor upornih Maltežana slomila u drugom poluvremenu pošto je prvih 45. minuta završeno rezultatom 1:1. Maltežani su nokautirani za 15 minuta u nastavku, a poslednjih pola sata igre bolje da se nije ni igralo.

Švađani su u Toršavnu uspeli da slave i pored činjenice da su Farani poveli u 57. minutu. Sve je na "početak", samo osam minuta kasnije vratio Aleks Kačaniklić, fudbaler Fulama, da bi bodove u kofer za Štokholm "pospremio" Zlatan Ibrahimović u 75.

Za razliku od njih, Austrija se iz dalekog Kazahstana vraća sa jednim bodom, bodom koji je svakako više obradovao navijače domaće selekcije na stadionu u Astani

Pirlo je u Jerevanu u 11. minutu iz penala utišao navijače na stadionu u prestonom gradu Jermenije, ali ih je ponovo razveselio i zagrejao Miktarijan u 27. minutu. Da sve "legne" na svoje mesto pobrinuli su De Rosi i Osvaldo.

U derbiju istočne Evrope između susednih Moldavije i Ukrajine nije bilo golova. Ali u susednoj Belorusiji Pedro je tri puta bio strelac u novoj pobedi Španije (0:4). Pre simultanke Pedra, prvi gol je postigao Đordi Alba.