Navijači prekinuli meč Senegal - Obala Slonovače (VIDEO)

Gnevni zbog izvesnog poraza svoje ekipe i eliminacije u kvalifikacijama za Afrički kup nacija navijači Senegala 15 minuta pre kraja na teren počeli da bacaju flaše, stolice, kamenjee

• 0

Fudbalska utakmica kvalifikacija za Afrički kup nacija između Senegala i Obale Slonovače prekinuta je zbog nereda na stadionu u Dakaru, prenose lokalni mediji.

Do incidenta je došlo 15 minuta pre kraja meča, pri vođstvu Obale Slonovače od 2:0, koju je doneo dvostruki strelac Didije Drogba.

Senegalu je u tim trenucima pretila eliminacija iz takmičenja, pošto je prvu utakmicu Obala Slonovače dobila sa 4:2.

Domaći navijači bacali su na teren kamenje, stolice, flaše i ostale predmete sa tribina, a policija je prilikom intervencije koristila suzavac.

Najmanje deset osoba je povređeno u neredima, uključujući i senegalskog ministra za sport Hadžija Malika Gakua, dok su pristalice Obale Slonovače morale da uđu na teren kako bi se sklonile od nasilja.

Odluka da utakmica ne bude nastavljena doneta je posle prekida od 40 minuta.