"Plavi" krenuo u osvajanje Afrike (VIDEO)

Džon Mensa postigao jedini gol za Ganu protiv Bocvae, a zatim dobio crveni karton

• 0

Pod vođstvom srpskog stručnjaka Gorana "Plavog" Stevanovića, Gana je pobedom od 1:0 nad Bocvanom započela takmičenje na Kupu Arfričkih Nacija.

"Crne zvezde" mnogi vide kao prvog favorita turnira, a to su potvrdili već na startu. Istina, samo "minimalac" protiv Bocvane nije baš uspeh za pamćenje, ali gledajući dosadašnje rezultate na takmičenju, Gana je za razliku od ostalih favorita "odradila posao".

Gol odluke postigao je kapiten Džon Mensa. Štoper Liona je spretno reagovao posle kornera Muntarija i kolenom spratio loptu u mrežu. Do poluvremena, Gana je nastavila do dominira, ali se mreže nisu više tresle. U 66. minutu opet je kapiten Mensa bio u glavnoj ulozi. Napravio je "pametan" crveni karton pošto je na ivici šesanesterca namerno srušio Ramalhtakvana koji je bio u stopostotnoj prilici.

Ipak, Bocvana nije uspela da iskoristi igrača više i poraz je bio neminovan.