KVALIFIKACIJE ZA SP: Nemci prokockali 4:0, Žiru spasao Francuze!

Do 56. minuta, domaćini su već poređali četiri gola, preokret im je najavio Zlatan Ibrahimović u 62. minutu. Na "Kalderonu" je odigrana čvrsta utakmica u kojoj su Španija i Francuska podelile bodove

• 0

Verovali ili ne, ali fudbaleri Nemačke su ispustili četiri gola prednosti. U utakmici kvalifikacione Grupe C, "panceri" su vodili 4:0, ali Šveđani su napravili podvig i ukrali bod Nemcima.

Do 56. minuta, domaćini su već poređali četiri gola, i umesto da uživaju u svojoj gomilici, preokret im je najavio Zlatan Ibrahimović u 62. minutu. Razlika se topila golovima Lustiga i Elmandera, a Elm je u 90. minutu postavio konačan rezultat!

Derbi meč između Španije i Francuske završen je nerešenim rezultatom 1:1. Ramos je doneo vođstvo domaćinima u 25. minutu, ali je Žiru u sudijskoj nadoknadi izvojevao bod "trikolorima".

U Grupi B Italija je lako izašla na kraj sa Dancima, dok su Holanđani u Grupi D kao gosti ubedljivo savladali Rumune 4:1.

Komšije su imale razloga da slave večeras. Osim Hrvata, pobede su zabeležili i Bosanci i Crnogorci.

Bosna i Hercegovina je slavila nad Litvanijom golovima Ibiševića, Džeka i Pjanića, a Crna Gora je u Ukrajini savladala domaćina golom Damjanovića u 45. minutu

NEVREME ODLOŽILO MEČ ENGLESKA - POLJSKA

Utakmica kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Poljske i Engleske odložena je za sutra zbog nevremena u Varšavi, saopštila je Svetska fudbalska federacija (FIFA).

Meč na "Nacionalnom stadionu" trebalo je da počne u 21 sat, ali zbog kiše i snažnog nevremena organizatori nisu mogli da donesu drugo rešenje osim da se duel pomeri na sredu za 17 sati.

Teren se natopio vodom toliko da lopta nije mogla da skače, a organizatori su najavili da će sutra na vreme da navuku krov na stadionu.

Selekcija Engleske deli prvo mesto u H grupi kvalifikacija sa Crnom Gorom, koja ima utakmicu više.