ODBOJKA: Zvezdi pripao "večiti derbi"

Aktuelni šampion Srbije u odbojci uspešniji od podmlađene ekipe Partizana u Šumicama 3:1 - (25:17, 25:20, 20:25, 25:18)

• 0

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su u hali "Šumice" u "večitom derbiju" prvenstva Srbije Partizan 3:1 (25:17, 25:20, 20:25, 25:18).

Aktuelni šampion je dobrom igrom, pogotovo u bloku i servisom, zaustavio napade dosta podmlađene ekipe Partizana. U tome je "crveno-bele" predvodio kapiten Mihailo Mitić.

Imao je Partizan seriju od 6:2 u drugom setu, ali je najkonkretniji bio u trećem setu kada se Zvezda na kratko opustila i prepustila "večitom" set.

Boljim servisom je Zvezda ipak sprečila preokret i tako zabeležila novu pobedu u Viner Stetitše Superligi.

To je druga pobeda aktuelnog šampiona, nakon što je na startu savladao Ribnicu (3:1), dok je Partizan pretrpeo drugi poraz, posle neuspeha protiv Spartaka iz Ljiga (3:0).

Odbojkaše "crveno-belih" sledećeg četvrtka očekuje utakmica na gostujućem terenu protiv svetskog prvaka, italijanskog Trentina, u prvom kolu Lige šampiona.