LE: Derbi kola Liverpulu, šok za Udineze, sigurni Atletiko, Dnjepar, Steaua (VIDEO)

Liverpul minimalno savladao skupi ruski Anži, rezerve Njukasla bolje od Briža, Borusija nadigrala Marsej, Fener do minimalca

• 0

Liverpul je savladao ekipu Anžija sa minimalnim rezultatom 1:0 na "Enfildu", a jedini gol postigao je Stujard Dauning u 53. minutu igre. Rezultat nije iznenađujuć s obzirom na to da su domaći više napadali i češće pretili golmanu Gabulovu. "Crveni" sada sa tri boda u džepu idu bez mnogo briga u hladnu Mahačkalu na revanš skupom Anžiju za dve nedelje.

Borusija Menhengladbah se ne predaje u Ligi Evrope, pošto su bili ubedljivi protiv Olimpika iz Marselja sa 2:0. Prvi gol postigao je Dims iz penala, a Mlapa je postigao fenomenalan pogodak sa 25 metara u 67. minutu (Pogledajte video!). Bundesligaši, koji nisu u najboljoj formi, uhvatili su ovako poslednji voz za jedno od prva dva mesta. Prvo je verovatno već rezervisao Fenerbahče koji je pobedio AEL sa 1:0.

Dnjepar je pokazao da "puca visoko" kada je u pitanju Liga Evrope pošto su ispratili Napoli iz Ukrajine sa rezultatom 3:1. U 2. minutu Fedecki je doneo vođstvo domaćima da bi Mateus u 42. i Đulijano u 64. povećali predost Dnjeprana. Kavani je sa bele tačke smanjio vođstvo Ukrajinaca, a imao je pred kraj još jednu odličnu šansu, ali je golman Laštuvka dobro odbranio.