BUNDESLIGA: Hamburg lagano do pobede u Augsburgu

U prvom meču devetog kola prve lige Nemačke Hamburg očekivano stigao do pobede na gostovanju u Augsburgu (2:0)

• 0

Treći međusobni duel između Augsburga i Hamburga doneo je i treći mogući ishod između ova dva tima. Prošle sezone Augsburg je jednom slavio, dok je drugi meč završen remiijem. Ove sezone Hamburg je bio bolji (2:0).

Prvo poluvreme u prvom meču devetog kola Bundeslige nije obilovalo šansama. Sam početak je obećavao jer su domaći krenuli silovito, ali im se napadi nisu isplatili, već su im doneli ono što nisu hteli.

GOL! U 13. minutu iz jedne polukontre po desnoj strani sjajni Južnokoreanac Jung Min Son napravio je fintu ka unutra, namestio sebi loptu na levu nogu i perfektno plasiorao loptu u dalji, levi ugao gola Augsburga za vođstvo Hamburga.

To je bilo sve vredno pažnje u prvih 45 minuta. Ni drugo poluvreme nije donelo drugačiju sliku.

Hamburg je više držao loptu u nogama, Augsburg bi ponekad pripretio u manjim naletima, ali opet nisu uspeli da zatresu mrežu ekipe sa severa Nemačke, već je opet bilo obrnuto.

GOL! U 63. minutu mat u tri poteza Son - Van der Vaart - i egzekutor Rodnevs za laganih (2:0) i Hamburgovih 13 bodova što ih posle devet kola dovodi na četvrto mesto najjače nemačke lige.

Pred kraj su domaći pokušali da dođu bar do utešnog gola, ali je golman gostiju Rene Adler nekoliko puta dobro intervenisao i obezbedio svom timu i treću pobedu bez primljenog pogotka.

Doduše, ovo je bio uvodni meč, a ostali mečevi se igraju za vikend.