ARGENTINSKI "EL KLASIKO": Boka izvukla bod protiv River Plate!

Posle 2:0 za River Platu, samo 15 minuta pre kraja meča činilo se da domaćin odnosi pobedu u velikom derbiju, ali je Boka uspela da izjednači

• 0

Fudbaleri River Plate i Boke Juniors odigrali su 2:2 u uzbudljivom argentinskom "El klasiku".

Posle ubedljivih 2:0 za River sve do 75. minuta činilo se da će domaćin odneti pobedu na utakmici 12. kola Prvenstva Argentine, pa je velika radost navijače Boke, koji su atmosferu doveli do usijanja, bila očekivana.

Veliki bod Boki doneo je Valter Erviti pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Prethodno je na 2:1 smanjio Santijago Silva iz penala u 75. minutu.

River je mnogo bolje ušao u meč i poveo već u drugom minutu preko Leonarda Poncija. U 70. minutu prednost je duplirao Rodrigo Mora i tada se činilo da će River stići do velike pobede.

Preokretom u završnici utakmice Boka se vratila na deobu četvrtog mesta na tabeli sa Belgranom. River je ostao u "zlatnoj" sredini i zauzima 11. poziciju.