PRIMERA: Đukić uz pomoć fortune stigao do boda

U poslednjoj utakmici 9. kola španske Primere Đukićev Valjdolid dva puta jurio rezultat i na kraju stigao do boda protiv Real Sosijedada (2:2)

• 0

Ekipa srpskog stručnjaka Miroslava Ðukića neočekivano se kod kuće grčevito borila za bod. Gosti iz San Sebastijana dva puta su bili u vođstvu, ali je Valjadolid izbegao poraz pogotkom 15 minuta pre kraja susreta.

Počeci oba poluvremena pripali su gostima koji su napadali u naletima i tako i stizali dva puta do vođstva, a koje su domaći ipak uspeli dva puta da sustižu. Poslednjih 15 minuta utakmice, nakon drugog izjednačujućeg gola domaćih, bilo je vrlo uzbudljivo.

Domaći su prvo tražili penal nakon igranja rukom jednog defanzivca ekipe iz San Sebastijana. Nekoliko minuta posle toga, Hose Anhel je oprobao svoj šut sa pola terena i umalo iznenadio golmana domaćih Ernandeza koji je jedva prstima izbacio loptu u korner.

Za Valjadolid je Antonio Rukavina opet odigrao ceo meč.

Nakon ovog remija Valjadolid je 10. na tabeli Primere sa 11 bodova, dok je Sosijedad četiri pozicije niže i sa bodom manje.