ABA: Partizan se ispromašivao, ali je pobedio Split!

"Crno-beli" su imali očajan šut sa linije penala i veliki broj izgubljenih lopti, ali je serija Danila Anđušića donela kapital koji nije prokockan za pobedu - 79:72 (19: 17, 18:16, 20:13, 22:26)

• 1

Košarkaši Partizana zabeležili su šestu pobedu u ABA ligi, pošto su u sedmom kolu savladali ekipu Splita 79:72 (19: 17, 18:16, 20:13, 22:26).

Utakmica je otvorena neočekivano nekvalitetno među "crno-belima", koji su u prvoj četvrtini izgubili čak sedam lopti i promašili četiri slobodna bacanja. Splićani su u jednom trenutku vodili 17:12, čemu je doprineo Nikola Vujčić, ali je usledila bolja igra i serija Partizana od 7:0, kojom su gosti prešli u vođstvo, koje do kraja meča nisu ispuštali.

Ekipa Duška Vujoševića suvereno je vladala u skoku i odbrani, a pritom se razigrao i Tori Tomas, što je doprinelo tome da Partizan ipak na pauzu ode sa vođstvom 37:33.

Skoro četiri minuta trebalo je Splićanima da postignu koš u drugom poluvremenu, ali Partizan to nije materijalizovao jer je nastavio sa boljkom lošeg šutiranja sa linije penala (22/36). Tek su se krajem treće četvrtine, zahvaljujući seriji Danila Anđušića od devet poena, "crno-beli" rezultatski distancirali na 53:42.

Taj kapital gosti nisu prokockali, već su nastavili da hvataju lopte pod košem Splićana, ali su posao završili tek u penal završnici iako su imali čak +14.

Podatak koji će, osim izvođenja penala, zabrinuti trenera Vujoševića je 19 izgubljenih lopti.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Anđušić sa 21 poenom, Gordon sa 12 (12 skokova), Vesterman sa devet i Tomas sa osam koševa. S druge strane su to bili Mimica i Dijan sa 13 i Vujčić sa 12 poena.