PREMIJER LIGA: Felaini vodio Everton do pobede, Arsenal - Fulam (3:3), Žiru - Berba (2:2) (VIDEO)

Dejvid Mojes vodio Everton 400. put u Premijer ligi i zabeležio pobedu protiv Sanderlenda. Arsenal i Fulam odigrali sjajnu utakmicu i na kraju podelili bodove (3:3), Arteta tragičar. Kvins Park i dalje bez pobede

• 0

Sve više se "šuška" o odlasku Maruana Felainija iz Evertona, a posle 11. kola Premijer lige to će biti vrlo izvesno. Belgijanac marokanskog porekla predvodio je Everton do još jedne pobede ove sezone.

"Karamele" su još jednom bile previše slatke za "Crne mačke" (2:1). Felaini je prvo postigao pogodak za izjednačenje u 77. minutu, a zatim i perfektno asistirao Jelaviću dva minuta kasnije za potpuni preokret.

Sanderlend nije pobedio Everton na njihovom stadionu još od 1996. godine, ali su zato postigli pogodak posle 534 minuta sušnog perioda ove sezone u Premijer ligi. Danas je na "Gudison parku" trener domaćih Dejvid Mojes imao veliki jubilej - predvodio je Everton sa klupe 400. put u Premijer ligi. Više mečeva na klupi imaju samo ser Aleks Ferguson i Arsen Venger.

Derbi Londona igrali su Arsenal i Fulam i podelili bodove na "Emirejts areni" (3:3). "Tobdžije" su sjajni krenule i već posle 23 minuta vodili (2:0) golovima Olivijea Žirua i Lukasa Podolskog, ali su se gosti vratili do poluvremena golovima Kačaniklića i Berbatova.

Dimitar Berbatov i dalje pokazuje koliko je bitan i dobar igrač gde god da igra. Preokrenuo je rezultat u korist svog tima u 67. minutu kada je postigao gol iz penala, golman Arsenal Vito Manone se nije ni pomerio.

Samo dva minuta kasnije Žiru pokazao kako polako ulazi u prepoznatljivu golgetersku formu i postavio konačnih (3:3) svojim drugim golom na meču. U istom tom napadu Francuz je samo nekoliko sekundi pre gola pogodio i stativu.

Arsenal je nakon toga imao najbolju moguću šansu da na samom kraju dođe ipak do poebede. Penal koji je izveo Mikel Arteta izvanredno je odbranio Mark Švarcer. Osim što je promašio najstrožu kaznu u poslednjem minutu meča, on je pre toga i napravio onaj jedanaesterac koji je Berba iskoristio u 67. minutu.

Kvins Park Rendžers, koji je uložio milione na dovođenje pojačanja, i posle 11 kola nema pobedu, štaviše zabeležili su sedmi poraz ove sezone, protiv Stouka u gostima (1:0).