PREMIJER LIGA: Norič šokirao Junajted, smena na vrhu tabele (VIDEO)

Mančester siti smenio Junajted na čelu Premijer lige posle pobede nad Aston Vilom 5:0, dok je tim sa "Old Traforda" neočekivano poražen u Noriču 1:0

• 0

Još jedan zanimljiv dan dogodio se na Ostrvu, fudbaleri Noriča iznenadili su Mančester junajted, fudbalske zaljubljenike, a verovatno i sami sebe pobedom 1:0 nad proslavljenim rivalom.

"Dželat" Mančester junajteda bio je u 60. minutu Entoni Pilkington, igrač koji je deo svojih juniorskih dana proveo na "Old Trafordu". Pilkington je glavom savladao Lindegarda sa nekih desetak metara posle odličnog centaršuta Garida.

Ovaj poraz ostavio je četu Aleksa Fergusona na drugom mestu tabele pošto je gradski rival Mančester siti prethodno ubedljivo trijumfovao.

Junajted je bio oslabljen neigranjem Vejna Runija, a "probudio" se tek posle primljenog gola. Do kraja meča gosti su stvorili nekoliko prilika, ali golman  Noriča Džon Rudi bio je siguran.

Šampionska ekipa Mančester sitija "zgromila" je ove sezone očajnu Aston Vilu, u uvertiri za "meč sezone" u Ligi šampiona. "Građani" su u Birmingem goste ispratili sa 5:0, a malo manje ubedljivi bili su fudbaleri Liverpula, koji su sa tri gola u 20 minuta drugog dela na kolena bacili organizovanu odbranu Vigana.

Goleada Arsenala i pobeda 5:2 nad Totenhemom ostala je u senci poraza Čelsija u Birmingemu - od VBA 1:2. Junak meča bio je goman domaćih Majhil, koji je u nekoliko navrata vraćao "glasove" domaćim navijačima. Usput, Staridž se ispromašivao, ali je i legenda "plavaca", sada trener VBA, odlično postavio taktiku. Ovom pobedom fudbaleri Vest Broma napravili su najbolji rezultat u istoriji, a zanimljivo je pomenuti to da već sada imaju više bodova nego kada su 1918. bili šampioni Engleske.

Iznenađenje je i trijumf Ridinga nad odličnim "karamelicama". Oni su na njihovom "Madejskom" 2:1, iz dvojke u keca, dobili Evrton. Nekadašnji napadač Glazgov Rendžersa Nejsmit je u 10. minutu doveo Everton u prednost, a bodove vredne "mirnijeg života" domaćinu je doneo Le Fondre sa dva gola.