PREMIJER: "Crne mačke" nesrećne po londonski Fulam (VIDEO)

Jedini nedeljni, ujedno i pretposlednji meč 12. kola Premijer lige, obeležili su igrači Sanderlenda, koji su posle pet mečeva bez pobede slavili u Londonu protiv Fulama (3:1)

• 0

Ekipa Fulama sjajno igra na svom terenu ove sezone, ali ne i kada na njihov stadion dođu "crne mačke".

Fulam je vrlo dobro otvorio utakmicu i igrao bolje u prvih pola sata, a onda se sve srušilo za četiri minuta. Prvo se u 27. minutu povredio jedan od najboljih igrača domaćih ove sezone, Šveđanin Aleksander Kačaniklić, kojeg je zamenio Ugo Rodaljega. Već u 31. minutu novi problem za ekipu Martina Jola. Direktan crveni karton dobio je kapiten Hangeland zbog preoštrog starta nad Lijom Katermolom. Tada je Jol odradio i svoju drugu prinudnu izmenu.

Izdržali su domaći do poluvremena na (0:0), ali onda u drugom poluvremenu...

U 51. minutu sjajno je reagovao bivši saigrač Nenada Milijaša u Vulvsu Stiven Flečer na pas Adama od preko 40 metara i doveo Sanderlend u vođstvo. Zatim je poslednja izmena i šansa ekipe iz Londona bio Mladen Petrić, koji je ušao u 62. minutu i posle samo dva minuta provedena na terenu zatresao mrežu gostiju za izjednačenje. Tu je bio kraj Fulamu.

U rasponu od samo pet minuta su Kueljar (65) i Sesenjon majstorskim udarcem (70) postigli po još jedan pogodak i "osvojili Krejven Kotidž".

Sanderlendu je ovo bila prva pobeda u gostima ove sezone.