PREMIJER: Pobeda Vest Bromviča u Sanderlendu (VIDEO)

Tim iz Birmingema nastavlja sa sjajnim partijama i posle trijumfa na "stadionu svetlosti" izbio je na treće mesto prvenstvene tabele

• 0

Fudbaleri Vest Bromviča savladali su na gostovanju Sanderlend rezultatom 4:2 u prvom meču 13. kola Premijer lige i, makar privremeno, izbili na treće mesto na tabeli prestigavši tako šampiona Evrope, londonski Čelsi.

Gosti iz Birmingema golovima Gere i Longa stekli su dva gola prednosti posle prvih 45 minuta odličnog meča, a u završnih nešto više od 20 minuta viđena su čak četiri pogotka, Sanderlend je smanjivao na 1:2 i 2:3, ali bod je ostao nedostižan.

Senka na pobedi ekipe iz Birmingema je sumnjiv penal u 80. minutu, koji je Lukaku realizovao za 3:1 za goste.

Sanderlend - Vest Bromvič 2:4

(Gardner 73, Sesenjon 87 - Gera 30, Long 44, Lukaku 81 p, Forčn 90+5)