BUNDESLIGA: Štutgart razbijen u Frajburgu, dobio i Leverkuzen (VIDEO)

U poslednja tri meča 13. kola nemačke Bundeslige sve ekipe postigle su barem po gol, osim Štutgarta, koji je razbijen u Frajburgu (3:0). Augsburg i Menhengladbah podelili bodove (1:1), dok je Leverkuzen slavio na teškom gostovanju u Hofenhajmu (2:1)

• 0

Štutgart je nastavio sa promenljivim partijama ove sezone. Taman ostvari nekoliko pobeda, u ligi protiv Mehengladbaha (2:1) i protiv Steaue u Ligi Evrope, a onda opet kiksne protiv Frajburga (3:0), koji je seriju mečeva bez poraza produžio na četiri.

To nije bio samo kiks Štutgarta već apsolutna dominacija domaćih, koji su vodili od polovine prvog poluvremena golom Rozentala. Mirovale su onda mreže duže vreme, a onda je iz igre u 62. minutu izašao Zdravko Kuzmanović i "švabe" su već nakon pet minuta primile još jedan, a onda posle šest minuta i treći pogodak u svojoj mreži.

Frajburg je posle ove pobede došao čak do šestog mesta na tabeli.

Menhengladbah ni treći put zaredom nije uspeo da pobedi Augsburg, ali sada nije uspeo ni da izgubi. Vodili su domaći od petog minuta, a "ždrepci" su došli do boda golom pet minuta pred kraj (1:1).

Leverkuzen je uspeo da dođe do vrlo bitne pobede u gostima u Hofenhajmu (2:1). Vodili su i sa dva gola razlike i imali priliku i da svoje vođstvo povećaju, ali su primili jedan gol na početku drugog poluvremena i doveli svoju pobedu u pitanje.

Ipak, uspeli su do kraja da sačuvaju svoju prednosti i dođu do 24. boda i sada se nalaze na deobi trećeg mesta sa Šalkeom i Ajntrahtom.

Dan pre bilo je vrlo uzbudljivo na meču Majnc-Dortmund (1:2) i u Minhenu, gde je Bajern uspeo da postigne pet komada protiv Hanovera.