RUKOMET: Uspela proba pred start Evropskog prvenstva

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Pančevu Rumuniju sa 26:20 (12:10) pred EP, koje će se od 4. do 16. decembra održati u Beogradu, Novom Sadu, Vršcu i Nišu

• 0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Pančevu Rumuniju sa 26:20 (12:10) u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvo, koje će se od 4. do 16. decembra održati u Beogradu, Novom Sadu, Vršcu i Nišu.

Prelomni momenat meča dogodio se između 40. i 50. minuta, kada su Srpkinje odličnom odbranom slomile otpor gostujućih rukometašica i u jednom trenutku stekle prednost od osam golova razlike (25:17). Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Sanja Damnjanović sa pet golova, dok je sjajnu partiju u prvom poluvremenu pružila Katarina Tomašević, zabeleživši 10 odbrana.

Srbija se nalazi u Grupi A zajedno sa Norveškom, Ukrajinom i Češkom.

Prvi meč na šampionatu izabranice Saše Boškovića odigraće protiv Norveške u utorak, 4. decembra, od 20.15 u beogradskoj "Areni".

SRBIJA – RUMUNIJA 26:20 (12:10)

Hala: „Strelište“

Gledalaca: 1200

Sudije: Marić /Mašić

SRBIJA: Risović (tri odbrane), Krpež 2, Popović 3, Lekić 4, Dmitrović 2, Damnjanović 5, Erić, Rajović 3, Pop Lazić 1, Ognjenović, Filipović, Tomašević (10 odbrana), Kačarević (dve odbrane, sedmerac), Nišavić 3, Milošević 2, Stoiljković, Liščević 1, Bartošić.

RUMUNIJA: Tolnai (dve odbrane), Smedesku, Kurea 2, Vadineanu, Manea 1, Dinka 1, Meriosu, Pintea, Bradeanu 6(2), Gajger 3(1), Cakalie 1, Ungureanu (12 odbrana), Nećita, Neagu, Stanka 2, Paraskiv.