PRIMERA: Tri remija, jedino Betis pobedio

U nedelju su odigrana četiri meča 14. kola Primere, a najbolji je viđen u La Korunji, gde je Betis pobedio Deportivo u uzbudljivoj utakmici (3:2). Granada i Espanjol odigrali očekivano neefikasnu utakmicu (0:0), a rezultatom 1:1 odigrani su mečevi između Selte i Levantea, odnosno Majorke i Saragose

• 0

Nedeljni mečevi 14. kola španske Primere otvoreni su okršajem između dve poslednjeplasirane ekipe - Granade i Espanjola. Na "Los Karmenesu" mreže su mirovale (0:0).

Zadovoljniji rezultatom trebalo bi da budu gosti iz Barselone, jer je domaća ekipa bila bolja, imala je više loptu u nogama, više prilika, ali nije uspela da ih realizuje. Espanjol je nastavio seriju bez pobede, jer im je ovo četvrta utakmica u kojoj se nisu radovali, dok je ekipa iz Andaluzije prekinula niz od tri poraza na svom stadionu.

Drugi meč dana bio je mnogo uzbudljiviji. Deportiv La Korunja i Betis postigli su zajedno pet golova, ali su na kraju bodovi otišli u Sevilju golom Kembela 15 minuta pre kraja utakmice (3:2).

Gosti su i poveli sa dva gola Kastra u 39. i 55. minutu. Ekipa sa "Riazora" dozvolila je "betikosima" da se raduju samo 60 sekundi, jer je Riki odmah smanjio na 2:1, a posle samo pet minuta još jednom je bio strelac za potpuni povratak domaćih.

Pobedu Betisu i četvrto mesto na tabeli doneo je Kembel golom u 76. minutu. Betis je pobedio Depor posle šest godina, dok su momci iz La Korunje u velikom problemu pošto nisu osetili slast pobede već četiri utakmice i sada se nalaze u zoni ispadanja.

Da utakmica nije gotova dok sudija ne odsvira kraj potvrdili su ovog vikenda fudbaleri Levantea, koji su do remija 1:1 sa Seltom stigli u 90. minutu golom Salvadora. Gubili su od 37. minuta posle pogotka Lukasa.

Fudbaleri Majorke i Saragose završili su svoju utakmicu istim rezultatom. Prvo je povela ekipa Stefana Babovića golom Postige u 16. minutu, iako im je prethodno isključen igrač Lovens, koji je brzo dobio dva žuta kartona. Ipak, Majorki je bod obezbedio Viktor u 85. minutu.