SERIJA A: Krstičić i Savić strelci u remiju Fiorentine i Sampdorije

U poslednjem meču 15. kola Serije A, Fiorentina i Sampdorija odigrali 2:2. Oba gola za "ljubičaste" postigao je crnogorski fudbaler, dok je prvi gol za Đenovljane dao srpski fudbaler

• 0

Fudbaleri Fiorentine nastavili su seriju utakmica bez poraza, ali je u 15. kolu Serije A bod sa njihovog "Artemio Franka" odnela Sampdorija, a susret je završen rezultatom 2:2.

Prvi strelac za Fiorentinu bio je crnogorski internacionalac Stefan Savić u 21. minutu posle izvođenja penala Borhe Valere.

Kao da je taj gol Sampdoriju pokrenuo, jer je već posle pet minuta Tisijano pogodio prečku. Agresivna igra nagrađena je početkom drugog poluvremena, kada je srpski internacionalac Nenad Krstičić prevario odbranu "ljubičastih" i postigao sjajan gol za nerešeni rezultat.

Đenovljani su preokrenuli rezultat u 72. minutu, kada je Obiang prošao po levoj strani i centrirao loptu, ali je u svoju mrežu ubacio Rodrigez. Tek što su pomislili da mogu da se vrate kući sa tri boda, posle tri minuta je te nade srušio ponovo Savić. Paskval je izveo slobodan udarac, a opet je najviši u skoku bio Stefan Savić za drugo matiranje golmana.

To je ujedno bio i poslednji gol na utakmici, a pred sam kraj direktan crveni karton dobio je Mustafi iz Sampdorije.