Sporting i Videoton "otaljali" posao i spustili zavesu na prvi deo Lige Evrope

U utakmici bez takmičarskog značaja Portugalci su u poslednjem kolu Lige Evrope sa 2:1 pobedili Mađare, ali su odavno iz ove grupe u nokaut fazu otišli Genk i Bazel

• 0

Fudbaleri Sportinga pobedili su u Lisabonu Videoton sa 2:1 (0:0), u poslednjem meču G grupe Lige Evrope. Podsetimo, utakmica je trebalo da bude odigrana dan ranije na stadionu "Žoze Alvalade", ali je odložena zbog jake kiše.

Meč nije imao rezultatski značaj, pošto su plasman u narednu fazu takmičenja iz ove grupe obezbedili Genk i Bazel. Strelci za Sporting bili su Labijad u 65. i Viola u 82. minutu, a gol za goste postigao je Šandor u 80. minutu iz penala.