KUP ITALIJE: Bolonja opet pobedila Napoli, Lacio se izvukao, Fiorentina lagano (VIDEO)

Ekipa iz Napulja neće odbraniti trofej nacionalnog kupa, jer ju je drugi put u tri dana savladala ekipa Bolonje 2:1. Lacio bio blizu eliminacije, ali je ipak bio bolji u penalima od Sijene 4:1. Fiorentina minimalcem eliminisala Udineze

• 1

U Napulju se posebno iščekivao rezultat utakmice Kupa Italije između Napolija i protvnika koji ga je na senzacionalan način pobedio pre tri dana u Seriji A, Bolonje.

Bolonja je priredila reprizu i pobedila Napoli 2:1. Ekipa iz Napulja neće odbraniti trofej nacionalnog kupa.

Dželat je bio strelac strašnog gola sa utakmice u nedelju - Pangiotis Kone, i to u 90. minutu.

Kavani je Napolitance doveo u vođstvo u 12. minutu, ali je Paskvato izjednačio u 38. Ipak, u drugom poluvremenu je Bolonja igrala do samog kraja i ponovo napravila podvig, zbog kog će u polufinalu igrati protiv Intera.

Minimalnom pobedom nad Udinezeom, fudbaleri Fiorentine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, u kom će igrati protiv Rome.

Jedini gol je postigao Borha Valera u 36. minutu, a Nemanja Tomović je odigrao celu utakmicu. Adem Ljajić je takođe bio starter, ali je u 60. minutu zamenjen Stevanom Jovetićem.

Blizu iznenađujuće eliminacije bio je Lacio, koji je Sijenu pobedio tek pošto je bio bolji u penalima 4:1. Nakon 90 minuta, rezultat je bio 1:1, a isti je ostao i posle dodatnih pola sata.

Sijena je povela autogolom Lorika Cane u 56. minutu, a “svetlo-plavi” su tek u 94. minutu spasili živu glavu golom Cianija.